SuperBiz wiadomości Najdroższy sylwester. Zobacz, ile kosztuje

Najdroższy sylwester. Zobacz, ile kosztuje

30.12.2015, godz. 11:32
Sylwester
Sylwester foto: SHUTTERSTOCK

Szampańska zabawa w sylwestrową noc może kosztować krocie. W większym mieście w Polsce skromna impreza w klubie to wydatek rzędu 200 – 300 zł od osoby, a prawdziwy bal z występami gwiazd może kosztować parę nawet 1,5 tys. zł.

Okazuje się, że jedną z najdroższych sylwestrowych propozycji jest  zabawa z gwiazdami estrady. Koszt takiego sylwestrowego występu wraz z jedzeniem i napojami może kosztować nawet 700 zł/osoba. Jeśli impreza odbywa się w wysokiej klasy hotelu, to należy doliczyć nocleg ze śniadaniem – ok. 400 zł. W sumie mamy 1200 zł od osoby. Dla pary to koszt raptem... 2,4 tys. zł.

Czytaj także: Najdroższa kawalerka w Polsce sprzedana. Nie uwierzysz ile kosztowała

Same bale w hotelach i renomowanych restauracjach to wydatek rzędu 400 – 500 zł/osoba. W ofercie muzyka mechaniczna i dość wykwintne menu (np. pate the foie gras z galaretką na gorącej pomadzie z winogron, naleśnik z rzecznymi rakami na puszystym muślinie ze świeżych pomidorów, sorbet z owoców leśnych w sosie truflowym). Dania zwykle  serwowane są w formie bufetu lub na stołach gości.

Około 200-300 zł od osoba kosztuje sylwestrowa zabawa w pubie lub klubie. Gościom w tej cenie oferuje się muzykę mechaniczną, małą porcję alkoholu i mniej wykwintne dania i przekąski (żurek, koreczki, sery, wędliny) serwowane zwykle w formie bufetu.


Mniej zamożnym pozostaje domówka. W tym przypadku jedna osoba z powodzeniem może zamknąć się w 100 zł. W tej cenie ma typowy sylwestrowy zestaw:  butelkę mocnego alkoholu, wino musujące, piersi kurczaka, kiełbaski, składniki na sałatkę warzywną, barszczyk, mandarynki, kawałek ciasta, napoje zimne).

Mieszkańcy wybranych większych miast (Katowice, Wrocław, Kraków) mają do wyboru darmową zabawę pod chmurką. Jednak wszystko wskazuje na to, że będzie to wyjątkowo mroźna noc, zatem warto zainwestować w grube skarpety i fikuśne, ciepłe czapki.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: