SuperBiz wiadomości Najlepiej zarabiające aktorki świata. Lawrence nie oddaje pierwszeństwa [ZDJĘCIA]

Najlepiej zarabiające aktorki świata. Lawrence nie oddaje pierwszeństwa [ZDJĘCIA]

25.08.2016, godz. 12:38
Najlepiej zarabiające aktorki na świecie
Deepika Padukone foto: AP

Znamy listę 10 najlepiej zarabiających aktorek świata opublikowaną przez magazyn „Forbes”. Niekwestionowaną liderką zestawienia jest młoda aktorka Jennifer Lawrence. Palmy pierwszeństwa nie oddaje już drugi rok z rzędu. Zestawienie dotyczy zarobków, które trafiły na konta gwiazd od połowy zeszłego do połowy bieżącego roku. Kto znajduje się na liście?

1. Jennifer Lawrence; 26 l. 46 mln dol.
Lawrence jest najlepiej opłacaną aktorką świata już drugi raz z rzędu. Jak wskazuje „Forbes”, na jej wysokie przychody wpływ ma ogromne powodzenie filmów z jej udziałem (przede wszystkim serii „Igrzyska Śmierci”). Co ciekawe, aktorka głośno mówi o nierównościach płacowych w Hollywood. Wskazuje, że mężczyźni dostają za udział w filmach o wiele wyższe gaże, niż partnerujące im aktorki. Jak widać, tak zdecydowana postawa się opłaca.

Zobacz też: Najbogatsze modelki świata [RANKING I GALERIA]

2. Melissa McCarthy; 46 l. – 33 mln dol.
McCarthy nie należy do najbardziej rozpoznawalnych w Polsce aktorek, mimo że gra w przebojach kinowych, które wyświetlane są także w naszych kinach (ostatnio choćby „Agent i pół”, „Agentka”, „Pogromcy duchów”, wcześniej „Kac Vegas II”). Jak wskazują jej zarobki, nie można jej za to odmówić uznania w Ameryce. Na liście „Forbesa” pojawia się rokrocznie, a jej zarobki stale rosną.

3. Scarlett Johansson; 32 l. – 25 mln dol.
Johansson zawojowała Hollywood dzięki swej wyjątkowej urodzie. Widzowie znają ją głównie z filmów o superbohaterach z tzw. Uniwersum Marvella, w których pojawia się jako Czarna Wdowa. Swoje występy zaczynała od występów w reklamach. Trzeba przyznać, że od tego czasu jej kariera nieźle się rozwinęła!

4. Jennifer Aniston; 47 l. – 21 mln dol.
Znana na całym świecie dzięki serialowi „Przyjaciele” Aniston zajmuje czwarte miejsce w rankingu. Na jej przykładzie warto zwrócić uwagę, na jak pstrym koniu jeździ łaska widza i producenta. Mimo że Aniston jest na rynku o wiele dłużej, niż jej imienniczka Lawrence, ich roczne zarobki nie mogą się równać. Aniston, nie licząc „Przyjaciół”, mogliśmy też zobaczyć w takich hitach jak „Bruce Wszechmogący” czy „Nadchodzi Polly”.

5. Fan Bingbing; 34 l. – 17 mln dol.
W zestawieniu „Forbesa” znalazły się nie tylko amerykańskie aktorki. Przykładem jest tu Chinka, Fan Bingbing. Aktorka jest bardzo popularna w Chinach, ale gra również w produkcjach filmowych innych państw, jak Francja czy USA. Polski widz kojarzy ją np. z filmu „Iron Man 3”, gdzie zagrała żonę doktora Wu. Bingbing znana jest ze swojego wyszukanego stylu. Nazywa się ją ikoną mody.

6. Charlize Theron; 41 l. – 16.5 mln dol.
Jednym z najlepszych występów tej urodzonej w Afryce gwiazdy jest główna rola w filmie „Monster” z 2003 r., w którym z pięknej kobiety przeobraziła się w zniszczoną życiem morderczynię. Theron nie dała się jednak zaszufladkować. Jest też obsadzana w filmach o tematyce baśniowej jak np. „Łowca i Królowa Lodu” czy kinie akcji „Szybcy i wściekli 8”.

7. Amy Adams; 42 l. – 13.5 mln dol.
Debiut aktorski Adams zaliczyła w 1999 r. w komedii „Zabójcza piękność”. Po przeprowadzce do Los Angeles zaczęła podbijać Hollywood. Stała się rozpoznawalna dzięki roli w filmie „Złap mnie, jeśli potrafisz” z Leonardo DiCaprio. W 2016 r. zagrała Lois Lane w filmie bazującym na historii komiksowego Supermana.

8. Julia Roberts; 48 l. – 12 mln dol.
Jak na swoją światową sławę, Roberts znajduje się w zestawieniu „Forbesa” zaskakująco nisko. Aktorkę znamy z bardzo popularnego w Polsce filmu „Pretty Woman” z 1990 r. Warto też zapamiętać jej rolę tytułową w obrazie „Erin Brockovich”, czy występ w filmie „Notting Hill”, gdzie grała znaną na całym świecie aktorkę, czyli poniekąd siebie samą. Ostatnio mogliśmy ją oglądać w multipleksach w filmie „Dzień Matki”.

9. Mila Kunis; 33 l. – 11 mln dol.
Kunis przyszła na świat na terytorium dzisiejszej Ukrainy (w Czerniowcach). Kiedy jej rodzice postanowili przenieść się do USA, by zapewnić swoim dzieciom lepszą przyszłość, siedmioletnia wtedy Kunis bardzo to przeżyła. Jak wspomina, nie mogła się odnaleźć w amerykańskiej kulturze. Czasy te to już jednak tylko smutne wspomnienie. Kunis stała się rozpoznawalną aktorką, zagrała m.in. w oscarowym filmie „Czarny Łabędź”.

10. Deepika Padukone; 30 l. – 10 mln dol.
Padukone ma pochodzenie indyjskie, ale na świat przyszła w Danii. Jest córką znanego badmintonisty - podobnie jak jej ojciec, nie jest szerzej rozpoznawalna w naszym kraju. Znana jest głównie z ról w filmach Bollywood.

Źródła: wprost.pl, forbes.com, filmweb.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: