SuperBiz wiadomości Najlepsze aquaparki w Polsce [GALERIA]

Najlepsze aquaparki w Polsce [GALERIA]

16.07.2016, godz. 08:00
Parki wodne
Bukowina Tatrzańska - Termy Bukovina foto: Materiały prasowe

Sztuczne fale, palmy, zjeżdżalnie z efektami świetlnymi i dźwiękowymi, wody termalne – te atrakcje i masę innych znajdziesz w nowoczesnych aquaparkach. Możesz w nich spędzić cały dzień i ani chwilę się nie nudzić. Dzień w parku wodnym to świetny pomysł na rozrywkę dla całej rodziny.

Aquaparki oprócz basenów kąpielowych o różnej wielkości i głębokości mają także zbiorniki z hydromasażami i masażami leczniczymi, kąpiele solankowe, gejzery, wiry wodne, jacuzzi oraz zjeżdżalnie. W wielu parkach wodnych są też siłownie, kręgielnie, sauny, restauracje i sklepy sportowe.

1. Zakopane - Aqua Park Zakopane

www.aquapark.zakopane.pl

Zakopiański aquapark położony na stokach Antałówki oferuje relaks w basenach termalnych z gejzerami, brodzikach z ciepłą wodą i fontannami, wodnym grzybku, na 5 różnej wielkości zjeżdżalniach oraz w dzikiej rzece. Do dyspozycji gości są też sauny, jacuzzi i kręgielnia.

Bilet normalny całodniowy dla 1 osoby - 65 zł

2. Bukowina Tatrzańska – Termy Bukovina

www.termabukowina.pl

Położone u podnóża Tatr Termy Bukovina to największy w Polsce kompleks basenów geotermalnych. Jest tu ich aż 20, o różnej wielkości, z wodą termalną, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, w których temperatura waha się od 28 do 38 st. C. Dodatkowe atrakcje to m.in. zjeżdżalnie, 8 rodzajów saun, grota solna czy centrum spa.

Bilet normalny dla 1 osoby bez limitu - 97 zł.

3. Poznań - Termy Maltańskie

www.termymaltanskie.com.pl

Największy aquapark w Polsce i drugi co do wielkości w Europie, wykorzystujący naturalne wody termalne. Całość dzieli się na 2 części – sportową i rekreacyjną. Atrakcje to 16 różnorodnych basenów (m.in. basen z falami, baseny geotermalne i solankowe), 13 zjeżdżalni o kilku stopniach trudności. Dla dzieci - brodzik, statek piracki czy dziecięca kraina zabawy.

Bilet normalny dla 1 osoby na cały dzień do części sportowej i rekreacyjnej - 52 zł, w weekend 59 zł.

4. Łódź - Aquapark Fala

www.aquapark.lodz.pl

Tropikalny ogród w środku miasta, z palmami, piaszczystą plażą, barem i 7 basenami (wewnętrzne oraz zewnętrzne), ze sztucznymi falami do wysokości 1 metra, wodospadami czy rwącą rzeką. Nie brak też wodnych placów zabaw i zjeżdżalnie.

Bilet normalny do strefy basenowej i saun na 3 godziny - 64 zł, w weekend 68 zł

5. Kraków - Park Wodny

www.parkwodny.pl

Największy kryty aquapark w Polsce, ponad 800 m – tyle wynosi łączna długość zjeżdżalni. W sumie jest ich 10, a najdłuższa ma aż 202 m. Inne atrakcje to 3 baseny rekreacyjne z hydromasażami, przeciwprądami czy fontannami, basen z falami, wodna ścianka wspinaczkowa, jacuzzi solankowe i sauny.

Bilet normalny (obejmuje również korzystanie z saun) bez limitu - 59 zł

6. Wrocław - Aquapark

aquapark.wroc.pl

Tropikalny klimat, egzotyczna roślinność, mostki, groty, wodny bar. Wrocławski obiekt to pięć w jednym: wellness, fitness, sauny, baseny rekreacyjne, basen sportowy, 8 zjeżdżalni, w tym jedna ze skocznią. Dla najmłodszych - Dziecięca Zatoka.

Bilet normalny na cały dzień (baseny rekreacyjne i sauny) – 59 zł

7. Uniejów – Termy Uniejów

www.termyuniejow.pl

Dzięki gorącym solankom woda w Uniejowie ma lecznicze właściwości. W części wewnętrznej - basen solankowo-uzdrowiskowy z dyszami wodnymi i hydromasażem. Dla maluchów - basen ze statkiem pirackim, ścianką wspinaczkową i armatką wodną. Na zewnątrz znajdują się różnej wielkości baseny solankowe, basen pływacki i rekreacyjny, jacuzzi, rwąca rzeka, zjeżdżalnie.

Bilet normalny całodzienny 100 zł, w weekend 130 zł

8. Darłówko - Park Wodny Jan

www.parkwodny.net

Jedyny w Europie całoroczny park wodny z wodą morską. Głównymi atrakcjami zarówno dla dzieci, jak i dorosłych są zjeżdżalnie wodne (łącznej długości 230 m), dzika rzeka i gejzery wodne. Pozostałą część stanowią baseny – sportowy, rekreacyjne, jacuzzi, sauny, leżaki z hydromasażem i gejzery wodne.

Bilet normalny całodzienny (baseny + sauna) – 55 zł

9. Pluski koło Olsztyna -Warmia Park

www.warmiapark.pl

W 3-poziomowym aquaparku korzystać można z basenu solankowego, sportowego i rekreacyjnego, groty dla zakochanych oraz podwodnego- akwarium Dla dzieci - brodzik z mini zjeżdżalnią i dinozaurem. Inne atrakcje to ścianki wspinaczkowe, rwąca rzeka, zjeżdżalnie, jacuzzi, tężnia solankowa oraz sauny.

Bilet normalny całodzienny – 42 zł

10. Sopot – Aquapark Sopot

www.aquaparksopot.pl

Położony tuż przy sopockiej plaży zapewnia moc atrakcji. Pięć całorocznych basenów,w tym jeden zewnętrzny, połączony z główną częścią kanałem, najdłuższa w Polsce dzika rzeka, o sięgającej 6 m różnicy poziomów, 3 zjeżdżalnie, grota wodna. Dla dzieci - mokry plac zabaw, basen z armatkami wodnymi, gejzerami, sztucznymi zwierzakami i zjeżdżalniami.

Bilet normalny całodzienny – 60 zł

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: