SuperBiz wiadomości Najpierw były podwyżki, a teraz obniżają ceny. Nowy cennik dla klientów mBanku

Najpierw były podwyżki, a teraz obniżają ceny. Nowy cennik dla klientów mBanku

26.07.2017, godz. 16:18
Sukces frankowiczów z mBanku
Sukces frankowiczów z mBanku foto: REPORTER

Klienci banków w Polsce w tym roku spotykali się z falą podwyżek. Bankowcy nie ukrywali, że ma to związek z wprowadzeniem przez rząd PiS nowego podatku, potocznie zwanego "bankowym". Tym razem mBank obniża opłaty, ale na niższe stawki klienci będą musieli poczekać do 21 września tego roku.

Opłaty i prowizje w mBanku
Nowy cennik w mBanku zacznie obowiązywać od 28 lipca tego roku. Jednak to co najważniejsze dla klientów, czyli obniżka cen i prowizji, ruszy dopiero 21 września.

Zobacz również: PZU zmniejsza pensję prezesowi. Paweł Surówka zarobi "jedynie" 64 tys. zł miesięcznie

- Zmiany nie są rewolucyjne i w dużej mierze wynikają z porządkowania cennika. Bank obniża ceny przelewów realizowanych w placówkach i za pośrednictwem BOK (w tym konsultantów na infolinii). Przelewy internetowe pozostają bezpłatne, a cena przelewów w BOK i oddziałach spada do 2 zł. W tym przelewów do ZUS, które obecnie kosztują 10 zł. Ujednoliceniu uległa też cena przelewu ekspresowego – taka operacja kosztuje 5 zł (wcześniej od 5 do 10 zł w zależności od kanału). Bank wycofał też opłatę za zmianę kodu PIN do karty. W starym cenniku taka operacja kosztowała 2 zł - podaje serwis prnews.pl.

Sprawdź też: Jak wypłacić pieniądze bez bankomatu i banku?

Ukłon mBanku w stronę klientów ma miejsce po podwyżkach z początku roku. Przypomnijmy, że od 1 lutego bieżącego roku, wzrosły prowizję za korzystanie z bankomatów. Od 1 lutego 2017 klienci płacą 1,30 zł za każdą wypłatę z bankomatu poniżej kwoty 100 zł. Dotyczy to także bankomatów do tej pory uznawanych za „własne" – na przykład Euronetu. W przypadku kont eKonto m (konto dla klientów w wieku 21-24 lata) i eKonto dla Młodych minimalna kwota bezpłatnej wypłaty z bankomatów w Polsce została ustalona na poziomie 50 zł. Za darmo pozostaną wypłaty dokonywane za pomocą aplikacji mobilnej Blik oraz wypłaty za pomocą cash backu w sieciach handlowych Żabka, Carrefour, Saturn, Media Markt.

 

Źródło: Bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: