SuperBiz wiadomości Najprostszy smartfon na świecie. Jak wygląda?

Najprostszy smartfon na świecie. Jak wygląda?

12.04.2017, godz. 15:24
UOKiK nałożył maksymalną karę na operatora telefonicznego
foto: SHUTTERSTOCK

Wszechogarniająca cyfryzacja i smartfonizacja społeczeństwa sprawia, że coraz więcej jest na świecie zarówno samych telefonów komórkowych, jak i osób, które nie wyobrażają sobie życia bez tego urządzenia. Młode pokolenie nieustannie korzysta z Facebook'a, Instagrama, Snapchata i innych aplikacji, które mają przynajmniej w założeniu - ułatwić życie. Okazuje się jednak, że moda na powrót do przeszłości wraca, a internauci oszaleli właśnie na punkcie telefonu, który posiada... tylko jedną funkcję.

W jednej ręce smartfon, drugą piszemy na klawiaturze laptopa - takie obrazki są coraz częstsze, a czas, który spędzamy ze wzrokiem utkwionym w monitorze komputera regularnie się wydłuża. Używanie nowych technologii oprócz mnóstwa zalet ma jednak także swoje minusy – to pożeracze czasu, którego mamy coraz mniej. Dlatego budowa telefonu, który okazał się prawdziwym hitem jest dziecinnie prosta - posiada jedynie klawiaturę dotykową z cyframi i mikro wyświetlacz, nic więcej. W pamięci telefonu można przechować tylko 10 kontaktów. Służy do dzwonienia – można wybrać i zakończyć połączenie.

Zobacz także: E-sklep naciągał klientów. Sprzedawał buty, a wysyłał same sznurówki

 

Light Phone, bo tak się nazywa, kosztuje 150 dolarów (ok. 600 zł). Internet oszalał na jego punkcie, a pieniądze na uruchomienie produkcji pochodzą w całości z crowdfundingu (społecznej zbiórki pieniędzy) – na ten cel złożyło się w sumie ok. 3 tys. osób, którzy wpłacili w sumie 400 tys. dolarów (ok. 1,5 mln zł).

Sprawdź również: Policja z Niemiec szuka Polaka, który… co miesiąc robi im przelew na 30 euro

 

Telefon stworzony przez Amerykanów i będzie produkowany w Chinach. Można spodziewać się, że kupią go wszyscy ci, którzy będą chcieli zaoszczędzić marnowany do tej pory czas na przeglądaniu zdjęć i korzystaniu z komunikatorów.

 

Źródło: /innpoland.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: