Samochody elektryczne

i

Autor: ARCHIWUM

Największa w Europie fabryka baterii do samochodów elektrycznych powstanie w Polsce

2017-10-12 14:22

W Kobierzycach pod Wrocławiem powstanie największa w Europie fabryka produkująca baterie do samochodów elektrycznych. Zostanie otwarta w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Fabryka będzie w stanie wyprodukować 100 tys. sztuk wysokowydajnych baterii do samochodów elektrycznych.

LG Chem Wrocław Energy Sp. z o.o., spółka należąca do koreańskiego koncernu LG, uzyskała od prezentowanej przez Ministra Rozwoju Agencji Rozwoju Przemysłu zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy Wrocław-Kobierzyce w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. LG Chem do końca 2018 r. wybuduje fabrykę baterii do samochodów elektrycznych. Inwestycja wpisuje się w rządowy Plan Rozwoju Elektromobilności. Przed LG Chem do Polski udało się przyciągnąć tak duże koncerny, jak Daimler, Toyota, Fiat czy Volkswagen.

– Globalne innowacyjne firmy coraz chętniej wybierają Polskę jako miejsce do inwestowania. To dowód na to, że wprowadzane przez rząd zmiany idą w dobrym kierunku. Kolejna tak duża inwestycja LG to dla nas bardzo ważne wydarzenie. Projekt niesie nową jakość w inwestycjach bezpośrednich w Polsce, stanowiąc kamień milowy w rozwoju elektromobilności. Polska dzięki inwestycji LG stanie się głównym ośrodkiem produkcji baterii litowo-jonowych dla przemysłu samochodowego w Europie – powiedział Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister rozwoju i finansów.

Niedawno LG Chem zainwestowała 1,4 mld zł w LG Chem Wrocław Energy – spółkę zależną, która zarządza zakładem produkującym baterie w Polsce. Zakłady LG Chem zatrudnią ok. 2,5 tys., w tym ok. 400 inżynierów różnych specjalności: automatyków, elektroników, chemików i informatyków. – Cieszymy się, że inwestorzy doceniają potencjał specjalnych stref ekonomicznych zarządzanych przez ARP. O atrakcyjności decydują przede wszystkim wysokie kwalifikacje pracowników oraz możliwości kooperacyjne, które przyciągają duże innowacyjne projekty. Kolejna inwestycja LG w podstrefie Wrocław-Kobierzyce to również dobra wiadomość dla polskich przedsiębiorców, którzy mogą włączyć się w łańcuch dostaw dla nowej branży. Rozmowy o możliwościach współpracy, nie tylko w sprawie poddostaw, ale również prac rozwojowych, przynoszą oczekiwane efekty. W podstrefie Wrocław-Kobierzyce rozpoczęły się już inwestycje firm kooperujących z LG Chem – podkreślił Marcin Chludziński, prezes ARP S.A.

Sprawdź też: Zastępca Ziobry zarabia 25 tys. zł! Więcej niż jego szef, premier Szydło i prezydent Duda

Czytaj również: Szydło zabierze Morawieckiemu nadzór nad spółkami Skarbu Państwa?

Zobacz koniecznie: Twoje imię może wpłynąć na zdolność kredytową. Sprawdź, czy Ci nie zaszkodzi

Źródło: mat. pras.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Najnowsze