SuperBiz wiadomości Największy bank w Polsce stracił ponad 8 mln zł przez oszustów

Największy bank w Polsce stracił ponad 8 mln zł przez oszustów

14.07.2017, godz. 17:48
PKO BP, bank, PKO
Placówka PKO BP. Fot. PKO Bank Polski foto: Super Express

II oddział banku PKO BP w Katowicach poniósł ponad 8 mln zł strat przez działalność zorganizowanej grupy przestępczej. Doszło do niekorzystnego rozporządzania mieniem z tytułu udzielonych kredytów obrotowych.

W wyniku śledztwa dwie osoby podejrzane o przestępstwo zostały zatrzymane. Pierwsza z nich usłyszała od Prokuratury Regionalnej w Katowicach zarzuty oszustwa znacznej wartości, oszustwa kredytowego i fałszowania dokumentów. Prokuratura Krajowa szacuje, że bank stracił przez nią 900 tys. złotych. Drugi podejrzany usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, popełnienia dwóch oszustw znacznej wartości oraz oszustw kredytowych. Przez jego działalność szkoda banku wyniosła 800 tys. złotych.

ZOBACZ: Dolar nie był tak tani od ponad dwóch lat!

Jak poinformowała Prokuratura Regionalna w Katowicach, przestępcy rozporządzali ze szkodą dla banku mieniem o łącznej wartości 8,18 mln złotych. Bank stracił te środki z tytułu udzielania kredytów obrotowych. Aby zaciągnięcie kredytów było możliwe, oszuści przedłożyli pracownikom banku podrobione, przerobione lub poświadczające nieprawdę dokumenty finansowo-księgowe. O udział w przestępstwie podejrzanych jest 11 osób, ale śledztwo ma charakter rozwojowy.

Oprac. na podst. pk.gov.pl, tvn24bis.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: