SuperBiz wiadomości Największy przetarg na dostawę energii elektrycznej w Polsce rozstrzygnięty

Największy przetarg na dostawę energii elektrycznej w Polsce rozstrzygnięty

22.09.2016, godz. 16:33
Energetyka
Energetyka foto: SHUTTERSTOCK

Tauron wygrał przetarg na sprzedaż 903 GWh energii elektrycznej dla jednostek samorządu terytorialnego z Górnego Śląska. To największy przetarg na dostawę energii elektrycznej w Polsce – czytamy w komunikacie spółki. Wartość zwycięskiej oferty wyniosła 230 mln zł.

Przetarg zainicjowany przez Górnośląski Związek Metropolitalny, dotyczył dostawy energii elektrycznej do 30 samorządów i 31 jednostek samorządowych, czyli łącznie blisko 13 tys. punktów poboru. Są to m.in. szpitale i ośrodki zdrowia, przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne i mieszkaniowe, instytucje kultury oraz śląskie zoo.

Czytaj też: Zużyjesz za dużo prądu, dostaniesz karę

– To już piąta wygrana Taurona w przetargu inicjowanym przez Górnośląski Związek Metropolitalny. Ta wygrana cieszy nas tym bardziej, że za każdym razem wolumen zamawianej energii jest większy. Na przykład, w 2015 r. wynosił 385 GWh, a dla dostaw na 2016 r. już 445 GWh. Tym razem umowa jest dwuletnia – dotyczy 2017 oraz 2018 r. – i gwarantuje nam sprzedaż aż 903 GWh energii elektrycznej – podkeślił Tomasz Lender, wiceprezes zarządu Tauron Sprzedaż GZE, cytowany w komunikacie.

Do przetargu, oprócz Taurona, stanęły także firmy Energa Obrót oraz Corrente. O wygranej decydowało kryterium najniższej ceny.

Źródło: Tauron

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: