SuperBiz wiadomości Najwyższy biurowiec zjednoczonej Europy powstanie w Warszawie [GALERIA]

Najwyższy biurowiec zjednoczonej Europy powstanie w Warszawie [GALERIA]

12.01.2017, godz. 15:52
Varso Tower
foto: Materiały prasowe

Varso Tower powstanie w ścisłym centrum Warszawy, zaraz obok Dworca Centralnego. Ma kosztować dwa miliardy dolarów i nie będzie miał sobie równych w całej Unii Europejskiej.

Miano unijnego numeru jeden Varso Tower odbierze londyńskiemu The Shard, niższemu o ok. 0,5 metra, zbudowanemu 5 lat temu. Warszawski gigant ma powstać do 2020 roku, a jego przeznaczenie jest biurowe. Budowa ma kosztować 2 miliardy złotych.

Zaprojektowany został w biurze architekta Normana Fostera, która ma na koncie inny biurowiec w warszawskim Śródmieściu - Metropolitan przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Z racji tego, że większość miejsca zajmą powierzchnie biurowe, największą atrakcją będzie taras na wysokości 240 metrów, dwa razy więcej niż podobna przestrzeń w Pałacu Kultury. Oba tarasy mają być ogólnodostępne.

ZOBACZ TEŻ: WOŚP 2017: oto 10 najciekawszych aukcji [GALERIA]

Najwyższy budynki w Europie stoją w Moskwie. Najwyższy ma blisko 375 metrów i nazywa się Federation Tower, kolejne dwa to OKO Tower z 350 metrami i Mercury City z 338 metrów wysokości. I własnei czwarty byłaby Varso Tower.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: