SuperBiz wiadomości Najzdrowszy telefon na świecie. Wyprodukuje go Polak

Najzdrowszy telefon na świecie. Wyprodukuje go Polak

09.03.2017, godz. 12:27
Załóż firmę przez telefon
foto: SHUTTERSTOCK

„Innowacyjny jak Polak" już wkrótce może stać się hasłem charakteryzującym rodzimą gospodarkę. Pomysłów Polakom nie brakuje, a jeśli tylko uda się stworzyć im warunki do rozwoju, świat stoi przed nimi otworem. Kolejna, ciekawa idea – najzdrowszego telefonu na świecie, zrodziła się w głowie Michała Kicińskiego – współtwórcy znanej na całym świecie gry „Wiedźmin".

Michał Kiciński, multimilioner, którego majątek szacowany jest na 650 mln zł, od niedawna również właściciel restauracji i centrum rozwoju osobistego chce wyprodukować telefon, który będzie mniej szkodliwy dla zdrowia od pozostałych. Ma emitować mniejszą dawkę promieniowania. Polak zakłada, że model nie będzie sukcesem na miarę iPhone'a, ale z pewnością będzie sprzedawać się wśród miłośników ekologicznych rozwiązań.

Zobacz także: Motorola wraca na rynek z legendarnym telefonem. Kultowa marka nie zniknie

Działający prototyp jest w tej chwili testowany, ale wiadomo już, że emituje minimalną wartość promieniowania, co ma być korzystne szczególnie dla osób, które mają stały kontakt z telefonem lub prowadzą długie rozmowy przez komórkę.

Sprawdź również: Telefony do USA i Kanady za darmo!

Data premiery nie jest jeszcze znana, tak jak oficjalna nazwa ekologicznego modelu. Ma być produkowany na cały świat, jednak z góry zakłada się, że nie będzie to telefon, który będzie masowy.
Firma Mudita.com.pl prowadzi obecnie badania nad najzdrowszymi technologiami, współpracując również z naukowcami.

 

Źródło: /innpoland.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: