SuperBiz wiadomości Nareszcie cisza w pociągach! PKP wprowadza strefy ciszy

Nareszcie cisza w pociągach! PKP wprowadza strefy ciszy

16.11.2015, godz. 11:57
Pendolino wjeżdża na tory
foto: Super Express

PKP rozważa wprowadzenie tzw. strefy ciszy w swoich pociągach, w których nie można rozmawiać przez telefon i słuchać głośno muzyki. Program będzie pilotażowy i początkowo ma dotyczyć jedynie składów Pendolino.

Koniec z irytującymi i głośnymi rozmowami podróżnych, którzy z całym przedziałem czy wagonem dzielili się osobistymi sprawami ze swojego życia. Podobnie jak z głośnym słuchaniem muzyki czy innym generowaniem hałasu. PKP wprowadza strefy ciszy, które są standardem w pociągach w innych krajach.

Czytaj również: Dni wolne od pracy w 2016 roku. Jak zaplanować urlopy?

- W pierwszej kolejności planujemy przetestować nowe rozwiązanie w pociągach Express InterCity Premium (Pendolino). Pilotaż obejmowałby krańcową część pociągu (klasa 2). Pasażer, kupując bilet, mógłby wybierać, czy chciałby skorzystać z tej usługi, czy też wybrać standardowe miejsce w pozostałej części składu - wyjaśnia rzeczniczka prasowa przewoźnika Beata Czemerajda.

Czemerajda zaznaczyła, że ostateczna decyzja, czy wprowadzić takie rozwiązanie na stałe, w jakich pociągach i w jakiej formie, zostanie podjęta po zakończeniu pilotażu.

- Jak dotąd z takiego rozwiązania nie korzystał żaden z przewoźników w naszym kraju, stąd tak istotne jest, aby wprowadzenie usługi poprzedził etap testowy. O tym, kiedy takie testy mogłyby ruszyć, poinformujemy w momencie zakończenia prac przygotowawczych - podkreśliła.

 

Źródło: PKP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: