SuperBiz wiadomości Posłanka Joanna Schmidt nie ma takiego majątku jak Petru [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Posłanka Joanna Schmidt nie ma takiego majątku jak Petru [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

31.05.2017, godz. 10:40
JOANNA SCHMIDT PRZYZNAJE: JESTEŚMY RAZEM.
foto: Marcin Wziontek/Super Express

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt, podobnie jak jej koledzy i koleżanki z sejmowych ław, przedstawiła oświadczenie majątkowe za poprzedni rok. Partnerka życiowa lidera partii i milionera Ryszarda Petru, zasiada w Sejmie ponad dwa lata, ale nie zgromadziła jeszcze tak sporego majątku jak niektórzy posłowie.

Oświadczenia majątkowe posłów
Parlamentarzystka Nowoczesnej nie należy do najzamożniejszych posłów, ale nie może narzekać. Zgodnie z oświadczeniem majątkowym na koncie Joanny Schmidt znajduje się niespełna 40 tys. zł oraz ponad 263 tys. zł z tytułu sprzedaży mieszkania. Dodatkowo członkini Nowoczesnej zadeklarowała, że na III filarze emerytalnym zgromadziła już 22 tys. zł.

Zobacz również: Milioner Ryszard Petru ujawnia swój majątek [OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE POSŁÓW]

Schmidt posiada na własność mieszkanie o powierzchni 77 m2, które wyceniane jest na 465 tys. złotych. Posłanka napisała w oświadczeniu, że do początku 2015 r. prowadziła działalność gospodarczą, ale firma jest obecnie zawieszona.

Głównym dochodem posłanki jest uposażenie i dieta otrzymywana z Sejmu. Samego uposażenia Schmidt zarobiła ponad 116 tys. zł, a do tego prawie 30 tys. diety poselskiej. Na jej konto trafiło również 80 tys. zł darowizny. Z kolei w garażu posłanki Nowoczesnej znajduje się 7-letnie Volvo S40.

Sprawdź też: Pawłowicz stale się bogaci. Tanieją za to jej... metale przemysłowe [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]

Schmidt ma też niemałe zobowiązania kredytowe. Z Kancelarii Sejmu otrzymała 30 tys. zł pożyczki, a do tego ma dług na ponad 465 tys. zł wobec dewelopera.

 

Źródło: sejm.gov.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: