SuperBiz wiadomości „Nasz Elementarz” zostanie wycofany. 60 mln złotych wyrzucone w błoto?

„Nasz Elementarz” zostanie wycofany. 60 mln złotych wyrzucone w błoto?

12.01.2017, godz. 15:11
Anna Zalewska
foto: MEN

„Nasz Elementarz" zniknie we wrześniu dla pierwszych klas. Kolejne roczniki również będą stopniowo wycofywane – poinformowała w rozmowie z RMF FM minister edukacji Anna Zalewska. Jego opracowanie i wydrukowanie kosztowało ponad 60 mln złotych.

Szefowa MEN uzasadniała decyzję o wycofaniu „Naszego Elementarza" tym, że funkcjonowanie jego oraz książek opracowywanych przez wydawców wprowadza niepotrzebny chaos. Podkreślała również, że z jego istnieniem wiążą się również dodatkowe obciążenia dla resortu, ponieważ nad elementarzem pracuje ponad 30 osób.
Jest to nowe stanowisko Anny Zalewskiej w tej sprawie. Jeszcze w maju ub.r. zapewniała, że darmowy podręcznik będzie jedną z trzech książek, dostępnych dla uczniów i nauczycieli nauczania początkowego.

Czytaj też: Darmowy podręcznik zniknie ze szkół. Wzrośnie cena szkolnej wyprawki?

„Nasz Elementarz" został wprowadzony przez rząd PO-PSL. Jego opracowanie i wydrukowanie kosztowało ponad 60 mln złotych.
– Wysokość wydatków poniesionych na opracowanie, wydanie, druk i dystrybucję podręcznika do edukacji wczesnoszkolnej do kl. I – III wraz z adaptacją dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi wyniosła wg stanu na dzień 23 grudnia 2016 r. łącznie 50 960 tys. zł – poinformowała portal Superbiz.pl rzeczniczka prasowa MEN Justyna Sadlak.

Źródło: RMF FM

Szefowa MEN uzasadniała decyzję o wycofaniu „Naszego Elementarza” tym, że funkcjonowanie jego oraz książek opracowywanych przez wydawców wprowadza niepotrzebny chaos. Podkreślała również, że z jego istnieniem wiążą się również dodatkowe obciążenia dla resortu, ponieważ nad elementarzem pracuje ponad 30 osób.Czytaj też:Jest to nowe stanowisko Anny Zalewskiej w tej sprawie. Jeszcze w maju ub.r. zapewniała, że darmowy podręcznik będzie jedną z trzech książek, dostępnych dla uczniów i nauczycieli nauczania początkowego.

Nasz Elementarz” został wprowadzony przez rząd PO-PSL. Jego opracowanie i wydrukowanie kosztowało ponad 60 mln złotych.Źródło: RMF FM

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: