SuperBiz wiadomości NC + ma promocje dla chcących uniknąć płacenia abonamentu

NC + ma promocje dla chcących uniknąć płacenia abonamentu

21.06.2017, godz. 10:26
Nie zapłacili abonamentu RTV
foto: SHUTTERSTOCK

Kontrowersyjne zapisy ustawy, której projekt nowelizacji zakłada obowiązek płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego przez posiadaczy odbiorników mają wejść w życie jeszcze w tym roku. Jak wynika z informacji mediów, Polacy masowo składają wnioski o rezygnację z telewizji kablowych, z obawy przed znalezieniem się w spisie osób Poczty Polskiej, które będą mieć obowiązek uiszczania comiesięcznej opłaty. Nie brakuje również pomysłów, jak uniknąć abonamentu. Wykorzystać to chcą niezadowoleni z zapisów projektu operatorzy płatnej telewizji, którzy znaleźli sposób, by zachęcić klientów do pozostania przy ich ofercie. Jedną z nich jest NC+, która właśnie ujawniła propozycję dla osób, w których rodzinie są seniorzy.

Projekt nowelizacji ustawy abonamentowej odbił się szerokim echem wśród klientów płatnej telewizji, operatorów kablówek, medioznawców czy prawników, którzy wskazują, że znajdują się w nim liczne luki, a zapisy nowej ustawy mogą stanowić pole do nadużyć.

Zobacz także: Festiwal w Opolu jednak się odbędzie. Znamy szczegóły porozumienia TVP z Opolem


„Pomysłowy jak Polak"- tak powinno brzmieć nowe przysłowie, bowiem rodacy już wymieniają się pomysłami na to, jak uniknąć płacenia abonamentu. Według projektu ustawy abonamentowej za publiczne radio i telewizję zapłacą wszyscy, którzy posiadają dostęp do odbiorników. Choć obowiązywać będzie abolicja dla dotychczas niepłacących, po wejściu w życie przepisów na tych, którzy wciąż będą się uchylać od obowiązku zapłaty może zostać nałożona kara w wysokości nawet 30-krotności miesięcznej stawki.
Jedną z metod uniknięcia płatności jest m.in. przepisanie odbiornika na osobę, która ukończyła 75. rok życia. W związku z tym każdy, kto ma telewizor będzie mógł zapisać fakt jego posiadania na seniora rodziny. W ten sposób za abonament nie zapłaci.

Sprawdź również: 500 Plus bez zmian. Będzie walka z „nieprawidłowościami”


To do tych osób ma być skierowana oferta NC+. Prywatna telewizja proponuje klientom, którzy ukończyli 75 lat pakiet w cenie od 19,99 zł oraz gratis dostęp do HBO na maksymalnie pół roku (przy zakupie dowolnego pakietu).
Co można zyskać? Jednym słowem: przepisujący odbiornik na seniora otrzyma telewizję w niskiej cenie i do tego HBO przez 6 miesięcy za darmo. Ma to być zachęta dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się czy zrezygnować z prywatnego operatora. Takich osób ma być w sumie w całej Polsce 1,5 mln.


Źródło: /wirtualnemedia.pl /businessinsider.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: