SuperBiz wiadomości Netflix za darmo przez rok? Nie daj się nabrać na to oszustwo!

Netflix za darmo przez rok? Nie daj się nabrać na to oszustwo!

22.05.2017, godz. 10:29
W Polsce dostępny jest cennik Netflixa w złotówkach
W Polsce dostępny jest cennik Netflixa w złotówkach foto: SHUTTERSTOCK

Marzy ci się bezpłatny dostęp do Netflixa? Uważaj na fałszywe wiadomości, których autorzy mamią obietnicą bezpłatnego oglądania filmów przez rok. Oszuści podszywają się pod platformę Netflix i rozsyłają komunikaty na WhatsAppie.

Netflix za darmo przez rok?
Jeżeli korzystasz z aplikacji WhatsApp, radzimy zachować rezerwę do treści wiadomości, które przychodzą rzekomo od znajomych. Na baczności powinny mieć się zwłaszcza osoby, które dostały od znajomych komunikat informujący o rocznym, bezpłatnym dostępie to platformy Netflix. Wiadomość zwiera linka przekierowującego na stronę, która nie jest związana z Netflixem, ale do złudzenia przypomina serwis. Po kliknięciu w odnośnik internautom wyświetla się reklama „usługi". Warunkiem aktywowania rzekomo darmowego dostępu do Netflixa jest rozesłanie wiadomości o ofercie do 10 znajomych.

Zobacz także: Netflix nakręci serial o Wiedźminie! W gronie reżyserów znalazł się Bagiński

Osoby, które postępują zgodnie z instrukcją i przebywają na fałszywej stronie Netflixa, są narażone na kradzież danych. Podczas kiedy użytkownik ma otwartą stronę, która otworzyła się po kliknięciu w link, oszuści wykradają informacje ze smartfona czy tabletu. Następnie mogą wykorzystać je do różnego rodzaju subskrypcji czy wysyłania SMS-ów na numery Premium.

Przeczytaj również: Netflix pozwala pobierać filmy! Sprawdź, co możesz ściągnąć

O zagrożeniu poinformowali specjaliści z firmy ESET – donosi egospodarka.pl. Fałszywe komunikaty są już rozsyłane w kilku językach: angielskim, hiszpańskim i portugalskim. Aby zredukować niebezpieczeństwo do minimum, nie klikaj w załączony link. Ostrzeż również o ryzyku znajomych. W pierwszej kolejności o mechanizmie działania wyłudzaczy należy poinformować osoby, które rozsyłają fałszywe wiadomości.

Przeczytaj również: Netlix: za abonament zapłacisz w złotówkach, ale oferta jest ograniczona

Opisany przez nas mechanizm związany jest z oszustwem, które nosi nazwę „scamu". Oszuści zdobywają zaufanie ofiary, aby następnie dokonać wyłudzenia pieniędzy czy danych. Jeżeli chcesz mieć pewność, że niepowołane osoby nie będą rozsyłać SMS-ów Premium z twojego numeru telefonu, skontaktuj się z operatorem. Klient może zlecić zablokowanie numerów Premium.

 

Oprac. na podst. egospodarka.pl, welivesecurity.com

tagi: Netflix scam
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: