SuperBiz wiadomości To nie awarie i ataki hakerskie. Wiele banków ma przerwę techniczną

To nie awarie i ataki hakerskie. Wiele banków ma przerwę techniczną

06.03.2016, godz. 11:54
PKO BP, bank, PKO
Placówka PKO BP. Fot. PKO Bank Polski foto: Super Express

Strona internetowa Waszych banków nie działa? Spokojnie, to nie atak hakerski i pieniądze klientów są bezpieczne. Na niedzielę kilka banków zapowiedziało prace modernizacyjne - PKO BP, Inteligo, Bank Zachodni WBK, Bank Pocztowy, Bank SMART i ING Bank Śląski. Przerwę ogłosiła także Krajowa Izba Rozliczeniowa prowadząca międzybankowe rozliczenia płatności natychmiastowych.

Ze względu na przeprowadzane 6 marca przez Krajową Izbę Rachunkową prace techniczne, problem z kontem bankowym mogą mieć również klienci innych banków. Szczególnie w przypadku dokonywania przelewów ekspresowych.

Zobacz koniecznie: Była pierwsza dama odwołana z fundacji PZU

Bank PKO BP ostrzega, że od godz. 00:10 do godz. 13:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych „Płacę z iPKO”/”Płacę z Inteligo”; od godz. 00:10 do godz. 5:00 wystąpi przerwa w działaniu aplikacji IKO, Portmonetki IKO oraz płatności w sklepach internetowych „Płacę z IKO”, od godz. 5:00 do godz. 13:00 transakcje dokonywane przy pomocy aplikacji IKO połączonej z kontem osobistym w PKO Banku Polskim/Inteligo zostaną ograniczone do wypłat z bankomatów oraz płatności w sklepach stacjonarnych.

Bez problemów będzie można jednak korzystać z kart płatniczych PKO oraz bankomatów.

– Uprzejmie informujemy, że z uwagi na prace konserwacyjne w poniedziałek 7 marca 2016 roku od godz. 1:00 do 5:00 nastąpi przerwa w obsłudze kart płatniczych Banku Zachodniego WBK. W tym czasie nie będzie można płacić kartami oraz korzystać z bankomatów i wpłatomatów. Niedostępne będą również usługi do kart w BZWBK24 oraz usługa 3D Secure – informuje swoich klientów Bank Zachodni WBK. Jak dodaje serwis Bankier.pl, w tych samych godzinach nastąpi przerwa w obsłudze kart płatniczych Banku Pocztowego i Banku SMART.

Czytaj też: Uwaga na fałszywe wnioski 500 zł na dziecko! Nie daj się nabrać

Utrudnienia w nocy z niedzieli na poniedziałek czekają też klientów ING Banku Śląskiego. Od północy do godziny 6 rano w poniedziałek niedostępne będą wpłatomaty, system bankowości elektronicznej dla klientów detalicznych Moje ING, możliwość nadawania kart i numeru PIN, płatności BLIK oraz NFC, system rozliczeń płatności natychmiastowych Ekspress Elixir, usługa "Płać z ING" umożliwiająca wykonywanie płatności przez internet, serwis programu lojalnościowego bankujesz-zyskujesz. Z kolei do godziny 5 rano niedostępny będzie system bankowości internetowej dla klientów korporacyjnych ING Business i jego wersja mobilna oraz system INGCardsOnLine.

ING Bank Śląski poinformował również, 6 marca 2016 r. w godz. 00:30-4:30 będzie wyłączony system rozliczeń płatności natychmiastowych (Express ELIXIR).

 

Źródło: Bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: