SuperBiz wiadomości Nie daj się nabrać na fałszywe wezwanie do zapłaty abonamentu RTV

Nie daj się nabrać na fałszywe wezwanie do zapłaty abonamentu RTV

09.09.2016, godz. 13:55
DOKUMENTY PODPIS UMOWA RACHUNKI
foto: SHUTTERSTOCK

Naciągacze znaleźli nowy sposób na wyłudzenie pieniędzy od Polaków. Jak poinformowała Poczta Polska, wiele osób otrzymało w tym tygodniu wezwanie do zapłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego od nieistniejącego Centralnego Rejestru Radiokomunikacji i Telewizji.

Od 5 września do konsultantów telefonicznych Poczty Polskiej wpływają informacje od osób, które otrzymały pismo, wzywające do zapłaty 194,75 zł opłaty abonamentowej. W jego treści podkreślono, że z udzielenia opłaty nie zwalnia opłacanie abonamentu za telewizję satelitarną, kablową ani cyfrową. Do dokumentu dołączono także szablon przekazu pocztowego na wskazaną kwotę.

Czytaj też: Uwaga na oszustów. Wyłudzają pieniądze na fałszywe wezwania do zapłaty

Poczta Polska zweryfikowała nadawcę i ustaliła, że podana w piśmie strona internetowa oraz podmiot o nazwie Centralny Rejestr Radiokomunikacji i Telewizji nie istnieją.

– Jeśli otrzymasz podobny list, zignoruj go i nie dokonuj wpłaty na wskazane konto. Jeśli masz wątpliwości co do korespondencji związanej z opłatami abonamentowymi RTV, skontaktuj się z naszą infolinią RTV: (+48) 43 842 06 06 – radzi Poczta Polska w komunikacie.

Oto skan fałszywego wezwania.

Źródło: Poczta Polska

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: