SuperBiz wiadomości Nie daj się oszukać firmom jak Amber Gold. Sprawdzisz je na specjalnej liście

Nie daj się oszukać firmom jak Amber Gold. Sprawdzisz je na specjalnej liście

21.03.2016, godz. 15:54
KOMPUTER TELEFON TABLET
foto: SHUTTERSTOCK

Mimo że od afery Amber Gold minęły już cztery lata, nie brakuje nieuczciwych przedsiębiorstw, które działają według podobnego schematu – alarmuje Komisja Nadzoru Finansowego. Nieuczciwe firmy, które ma na myśli Komisja, można sprawdzić na specjalnie przygotowanej stronie internetowej. Warto tam zajrzeć, aby nie dać się oszukać.

Wspomniana strona zawiera „Listę Ostrzeżeń Publicznych”, na którą KNF wpisuje podmioty, wobec których zamierza zamierza złożyć do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa albo też takie podejrzenie już zostało złożone.

ZOBACZ TEŻ: Afera Amber Gold. Na czym polegała?

Lista grzechów firm znajdujących się na liście jest długa – prowadzą działalność maklerską czy bankową bez zezwolenia, oferują klientom akcje i obligacje, choć i na to nie wydała im zgody KNF, prowadzą działalność na rynku inwestycyjnym, mimo że wcale nie znajdują się na liście agentów oferujących takie usługi.

ZOBACZ TEŻ: Nie tylko Amber Gold. Przegląd największych afer finansowych w Polsce

KNF podkreśla, że wiele firm umieszczonych na liście działa według schematu podobnego do tego, o który opierała się działalność Amber Gold. O których firmach mowa? Na to pytanie znajdziecie odpowiedź na wspomnianej wyżej liście. Jest ona dostępna tutaj >>>

Źródło: polsatnews.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: