SuperBiz wiadomości Nie musisz szturmować skarbówki w piątek. PIT 2017 do 2 maja

Nie musisz szturmować skarbówki w piątek. PIT 2017 do 2 maja

27.04.2017, godz. 12:40
Podatek
Podatek foto: shutterstock

W 2017 roku ostateczny termin składania PIT-ów został wydłużony do 2 maja. Mamy więcej czasu na rozliczenie się ze skarbówką, ponieważ 30 kwietnia wypada w niedzielę. To dobra wiadomość dla tych osób, które zwlekają ze złożeniem zeznania podatkowego do ostatniej chwili.

Jeżeli nie chcesz czekać z rozliczeniem do długiego weekendu, możesz skorzystać z pomocy urzędnika w czwartek, piątek lub wtorek. W dnia 27-28 kwietnia (czwartek i piątek) godziny pracy urzędów skarbowych zostały wydłużone do godz. 18.00, co ułatwi niektórym osobom udanie się do US-u po pracy. Podatnicy mają także do swojej dyspozycji dyżurnych telefonicznych oraz urzędników odpowiadających na pytania online. Przydatne numery telefonów znajdziesz tutaj.

Zobacz także: PIT 2017. Do kiedy trzeba złożyć zeznanie podatkowe?

W 2017 roku ostateczny termin złożenia zeznania podatkowego został wydłużony do 2 maja (wtorek). Tego dnia urzędy skarbowe mogą pełnić dyżury do godz. 15.30. Wybrane instytucje, np. Urząd Skarbowy w Chrzanowie, zapowiedziały, że podatnicy chcący złożyć PIT 2 maja będą obsługiwani do godz. 18.00 (tego dnia nie będą przyjmowani inni interesanci).

Może cię zainteresować: Częstochowa zwolni z podatku pracodawców, którzy będą płacić 3 tys. zł miesięcznie

Jeżeli wizyta w urzędzie nie jest konieczna, warto wysłać zeznanie pocztą. Pamiętaj, że w tym przypadku o terminie rozliczenia ze skarbówką decyduje data stempla pocztowego, dlatego najlepiej jest nadać zeznanie listem poleconym. W przypadku kuriera list bądź przesyłka z PIT-em muszą być dostarczone do 2 maja. Najwygodniejszą formą rozliczenia jest wysłanie formularza online. Do 18 kwietnia formularze PIT-WZ mogły składać osoby, które chciały, żeby rozliczenia dokonał za nich urzędnik.

Oprac. na podst. superbiz.se.pl, nowiny24.pl, finanse.mf.gov.pl, chrzanowski24.pl, kielce.uw.gov.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: