SuperBiz wiadomości Nie płacisz abonamentu rtv? Strzeż się listonosza!

Nie płacisz abonamentu rtv? Strzeż się listonosza!

04.07.2016, godz. 13:23
Poczta Polska
foto: Super Express

Jeśli masz telewizor albo go wyrejestrowałeś, a nawet jeśli nigdy wcześniej go nie rejestrowałeś, możesz w każdej chwili spodziewać się wizyty pracownika Poczty Polskiej.

Upoważnieni kontrolerzy, wyposażeni w identyfikatory i legitymacje służbowe, będą sprawdzać, czy naprawdę nie masz telewizora lub radia oraz czy regularnie płacisz abonament. W jaki sposób akurat do ciebie trafi kontroler? Po pierwsze - Poczta Polska ma dostęp do danych dłużników oraz osób, które wyrejestrowały odbiornik. Po drugie - kontrole odbywają się także losowo. Po trzecie- może na ciebie donieść np. listonosz, który zauważy w mieszkaniu telewizor.
Co zrobi urzędnik, gdy stwierdzi, że masz niezarejestrowany telewizor? Najpierw
wydaje decyzję o nakazie rejestracji odbiornika, a potem każe płacić - trzydziestokrotność miesięcznej opłaty abonamentowej. Gdy okaże się, że nie płacisz abonamentu, najpierw otrzymasz pismo w celu zmobilizowania cię do płacenia, potem dostaniesz upomnienie z ostrzeżeniem o skierowaniu sprawy na drogę postępowania egzekucyjnego, a jeśli nie uregulujesz opłaty w ciągu 7 dni, Poczta Pol;ska wystawia tytułu wykonawczy i należność ściąga skarbówka.
Poczta Polska twierdzi, że kontrole rejestracji i uiszczania opłaty abonamentowej prowadzi na mocy ustawy o opłatach abonamentowych oraz ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

autor: Danuta Rawicka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: