SuperBiz wiadomości Nie zarejestrowałeś karty SIM i chcesz odzyskać numer? Jest na to sposób!

Nie zarejestrowałeś karty SIM i chcesz odzyskać numer? Jest na to sposób!

02.02.2017, godz. 10:36
Co zrobić by numer znowu zaczął działać?
foto: SHUTTERSTOCK

Nie możesz wykonywać połączeń ze swojego dotychczasowego numeru? To pewnie przez to, że nie zarejestrowałeś karty SIM. Nie martw się, jeśli chcesz odzyskać swój numer, wciąż możesz to zrobić. Lepiej się jednak pośpiesz, operator nie będzie czekał w nieskończoność.

– Osoby, które nie zarejestrowały do 1 lutego kart pre-paid, mogą to zrobić w każdej chwili, na przykład w salonie operatora – powiedział portalowi Superbiz.pl Wojciech Gunia z zespołu prasowego Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Rejestracji można dokonać także w placówkach Poczty Polskiej i firm, współpracujących z telekomami, a także poprzez wypełnienie przez internet specjalnego formularza lub za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej, współpracującego z daną firmą telekomunikacyjną. Warto zajrzeć na stronę internetową swojego operatora i sprawdzić jakie sposoby na rejestrację karty proponuje.

Sprawdź także: Ostatnie dwa dni na rejestrację karty SIM. Gdzie i jak to zrobić?

– Zawieszenie świadczenia usług na niezarejestrowany numer nie oznacza automatycznie utraty tego numeru przez jego użytkownika. Po zarejestrowaniu numeru świadczenie usługi zostanie przez operatora wznowione – ze stanem konta, aktywnymi promocjami itd. – podkreśla Gunia.
Jak ostrzega ekspert, należy jednak pamiętać, że każdy operator przewiduje pewien okres bezczynności numeru, po którym taki numer jest kierowany do puli numerów wolnych, które można przydzielić innemu klientowi. A zatem brak rejestracji numeru nie oznacza jego natychmiastowej utraty, natomiast dalsza zwłoka z rejestracją może do tego doprowadzić. Długość okresu bezczynności numeru jest ustalana przez poszczególnych operatorów.

Czytaj też: Rejestracja karty prepaid krok po kroku [WIDEO]

Obowiązek rejestracji kart prepaid to skutek przyjętej w 2016 r. ustawy antyterrorystycznej. Jej podstawowym celem jest ograniczenie możliwości ukrywania oraz komunikowania się przestępców, a więc w konsekwencji zwiększenie bezpieczeństwa obywateli.

Źródło: Superbiz.pl, UKE

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: