SuperBiz wiadomości Nie zgadniecie, co Radom zaproponował kierowcom!

Nie zgadniecie, co Radom zaproponował kierowcom!

03.11.2015, godz. 11:43
parking, parkowanie samochodu
foto: Super Express

Choć Radom bywa w żartach Polaków synonimem miasta zaściankowego, nie ma to nic wspólnego z prawdą. Radomski ratusz pokazuje, że zna się na światowych trendach. Urzędnicy postanowili bowiem dać ogromne ulgi na parkowanie kierowcom jeżdżącym ekologicznymi samochodami.

Ekologiczne nastawienie do życia to w dzisiejszych czasach nie tylko konieczność, ale i moda. Można więc powiedzieć, że Radom jest na topie. Po mieście jeździ obecnie 200 aut z napędem hybrydowym, elektrycznym lub wodorowym, czyli po prostu aut ekologicznych. Władze miasta chcą, by takich samochodów przybywało. Jak to zrobić? Jest sposób. Kierowcy ekosamochodów mogą zatrzymywać swoje pojazdy w strefie płatnego parkowania za wręcz śmiesznie niskie pieniądze.

ZOBACZ TEŻ: Tajemniczy Grek kupił krakers z Titanica. Za 90 tys. zł!

Roczny abonament na parkowanie dla ekokierowców to koszt jedynie 15 zł! Kierowca, który jeździ autem tradycyjnym, za taki sam abonament musi zapłacić 100 zł, a jeśli mieszka poza daną strefą, aż 1,2 tys. zł. To właśnie tak okazyjne ceny karnetów na parkowanie mają zachęcić radomian do przesiadania się do ekologicznych aut.

Źródło: tvn24bis.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: