SuperBiz wiadomości Niebezpieczna zabawka w Tesco. Kupiłeś? Możesz ją oddać

Niebezpieczna zabawka w Tesco. Kupiłeś? Możesz ją oddać

13.04.2017, godz. 15:28
Udziałowcy Tesco idą do sądu
foto: SHUTTERSTOCK

Kupiłeś grzechotkę Kids II Oball – kolorową kulę z małymi kuleczkami w środku? Zabierz ją dziecku zanim wydarzy się nieszczęście. Może być niebezpieczna dla maluchów. Tesco wycofało zabawkę ze sprzedaży i apeluje do klientów, aby zwrócili ją sklepu – podał portal wp.pl.

Kids II Oball to grzechotka dla niemowląt. Występuje w czterech kolorach i ma kształt kuli. Zagrożenie dla dzieci stanowią małe koraliki, które są ukryte w zewnętrznej komorze, wbudowanej w kulę. Okazało się, że istnieje ryzyko ich uwolnienia i połknięcia przez dziecko. To właśnie ten aspekt stanowił dla Tesco podstawę do wycofania zabawki ze sklepów sieci.

Sprawdź także: Kupujesz prezenty? Uważaj na niebezpieczne zabawki!

Producent grzechotki – brytyjska sieć Kidl II UK, zaapelowała do osób, które kupiły zabawkę, aby sprawdziły czy są na niej następujące kody: T3065, T0486, T1456, T2316 i T2856. Powinien być on widoczny w trójkącie na wewnętrznej części produktu. Tesco prosi zaś o zwrot grzechotek Kids II Oball, zakupionych w sklepach sieci. Jak podkreślają jej przedstawiciele firmy, zabawki będą przyjmowane nawet bez paragonów, a klienci mogą liczyć na pełny zwrot kosztów.

Źródło: wp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: