SuperBiz wiadomości Niemcy rekrutują Polaków. Oferują blisko 9 tys. złotych

Niemcy rekrutują Polaków. Oferują blisko 9 tys. złotych

19.01.2017, godz. 13:38
Niemiecka poczta prowadzi rekrutacje w Polsce
foto: Materiały prasowe

Niemiecka poczta rekrutuje pracowników w Polsce. Do swojego oddziału w Monachium poszukuje ok. 400 kurierów. Czym kusi Polaków? Wysoką pensją, licznymi dodatkami i roczną premią – informuje „Gazeta Wyborcza".

Kurierzy zatrudnieni przez Deutsche Post otrzymają 2 tys. euro miesięcznego wynagrodzenia. Według aktualnego kursu to aż 8 740 zł. Co więcej, może ono z czasem wzrosnąć nawet do 3 tys. euro, tj. 13 110 zł. Tymczasem kurier, pracujący w Polsce według danych Sedlak & Sedlak zarabia najczęściej 2 600 zł brutto, czyli ponad pięć razy mniej. Ponadto niemiecka poczta oferuje każdemu pracownikowi liczne dodatki, trzynastki i premię roczną.

Sprawdź także: Polacy na emigrację wybierają Niemcy

Jakie kwalifikacje trzeba posiadać, aby zostać przyjętym przez niemieckiego pracodawcy? Wystarczy znać język niemiecki na poziomie średnio zaawansowanym i posiadać czynne prawo jazdy.
Deutsche Post to drugi pod względem wielkości pracodawca w Niemczech, zatrudniający łącznie pół miliona pracowników. A liczba pracowników wciąż rośnie. Tylko w tym roku do jednego oddziału poczty w Monachium firma planuje przyjąć ok. 400 osób.

Czytaj też: Polacy chcą jechać do Niemiec po pracę, a nie po social

Czemu jedna z największych niemieckich firm szuka pracowników w naszym kraju? Dlatego, że tamtejszy rynek pracy zmaga się obecnie z dwoma ogromnymi problemami. Są nimi: starzejące się społeczeństwo i brak specjalistów. Poza Polska, niemieckie firmy poszukują pracowników także na Bałkanach.
Jak podkreślają eksperci cytowani przez „Gazetę Wyborczą", rekrutacja prowadzona jest praktycznie cały czas, ponieważ firmy są świadome, że znalezienie pracowników wymaga czasu. Na oku Niemców są nie tylko kurierzy. Jak czytamy w Gazecie, niemiecka firma doradztwa personalnego Piening Montage stale szuka m.in. elektryków, hydraulików, spawaczy i stolarzy.

Źródło: „Gazeta Wyborcza"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: