SuperBiz wiadomości Niemiecka policja rekrutuje Polaków! Można dostać 1,2 tys. euro miesięcznie

Niemiecka policja rekrutuje Polaków! Można dostać 1,2 tys. euro miesięcznie

13.03.2017, godz. 16:36
Niemiecka policja, polizei
foto: EAST NEWS

Pracę można dostać w Brandenburskiej policji. Aby zostać policyjnym funkcjonariuszem w Brandenburgii, trzeba najpierw ukończyć Wyższą Szkołę Policji w Oranienburgu. Uprawnienia zdobywa się po trwającym dwa i pół roku szkoleniu zawodowym lub po ukończeniu trzyletnich studiów. Już w trakcie nauki adepci mają zapewnione wynagrodzenie w wysokości 1,2 tys. euro miesięcznie (równowartość 5208 zł) – podaje WP.

Jak wyjaśnia „Deutsche Welle", do szkoły wcale nie jest łatwo się dostać, przez co w niemieckiej policji brakuje wykwalifikowanej kadry. Oprócz rutynowych badań lekarskich, proces rekrutacji do szkoły obejmuje m.in. testy na inteligencję, ze znajomości języka niemieckiego (m.in. dyktando) i sprawnościowe.

Zobacz także: Wymyśl motto dla policji i ciesz się jego widokiem podczas policyjnych patrolów

Niestety, 40 proc. kandydatów nie zdaje testów psychologicznych, a co trzeci chętny oblewa testy sportowe – wylicza za DW Wirtualna Polska. W ciągu roku o przyjęcie do szkoły ubiega się ok. 6 tys. osób, podczas kiedy w zeszłym roku dostało się do niej zaledwie 148 kandydatów.

Przeczytaj również: Praca sezonowa w Niemczech. Vademecum pracownika

Informacje o naborze do szkoły w języku polskim można znaleźć pod adresem policja-brandenburgia-kariera.pl. - Policja Brandenburska prowadzi ciągłą rekrutację w poszukiwaniu odpowiednich kandydatów do pełnienia służby policyjnej. Posiadane obywatelstwo nie odgrywa żadnego znaczenia. Dzięki Europie bez granic każdy ma dziś możliwość nauki zawodu czy podjęcia studiów w wybranym przez siebie kraju. Również policja brandenburska chce dołączyć do tej idei europejskiej i umożliwić Polakom władającym dobrze językiem niemieckim zgłoszenie się i zostanie policjantką lub policjantem w Brandenburgii – można przeczytać na stronie głównej. Proces rekrutacji trwa dwa dni. Na ten czas szkoła może pomóc znaleźć niedrogie zakwaterowanie.

Oprac. na podst. finanse.wp.pl, policja-brandenburgia-kariera.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: