SuperBiz wiadomości Niespodziewany efekt Brexitu? Mniej zapłacimy za gaz

Niespodziewany efekt Brexitu? Mniej zapłacimy za gaz

25.06.2016, godz. 09:57
Obniżki cen gazu
Obniżki cen gazu foto: SHUTTERSTOCK

Okazuje się, że Brexit może mieć też swoje dobre strony. Zdaniem ekspertów Hermes Energy Group (HEG) możemy spodziewać się dynamicznych spadków cen wszystkich surowców, w tym błękitnego paliwa.

- Choć obniżki cen gazu nie muszą być tak duże jak w przypadku innych surowców - zastrzega Bartosz Milewski. - Jeśli chodzi o rynek gazu w Polsce, niekorzystnie może wpłynąć osłabienie kursu złotego do euro. Taka sytuacja może potrwać od kilku do kilkunastu dni, po czym można oczekiwać wystąpienia korekty, tj. stopniowego wzrostu cen gazu, ropy oraz węgla. Jeśli chodzi o walutę, kluczowym czynnikiem oprócz sentymentu globalnego będzie decyzja agencji ratingowej Fitch ws. ratingu Polski.

Czytaj koniecznie: Co dalej po Brexicie?

W opinii ekspertów optymizm inwestorów, którzy w ostatnim czasie spowodowali wzrosty cen na rynku gazu szybko zostanie przełamany. - Spodziewamy się, że do kręgu zainteresowań inwestorów wrócą obawy o tempo rozwoju gospodarki światowej i europejskiej, które może być dodatkowo zagrożone z uwagi na odłączenie się Wielkiej Brytanii od Unii Europejskiej - komentuje Bartosz Milewski, dyrektor ds. zarządzania portfelem w HEG.

 

Źródło: wnp.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: