SuperBiz wiadomości „Niezwykła okazja” dla nowojorczyków. Zjedzą kolację za… 45 tys. dolarów!

„Niezwykła okazja” dla nowojorczyków. Zjedzą kolację za… 45 tys. dolarów!

24.11.2015, godz. 11:36
indyk
foto: Dreamstime

Zastaw się a postaw się – to motto musi przyświecać gościom jednej z nowojorskich restauracji, którzy zdecydują się zjeść tam kolację z okazji Święta Dziękczynienia. Restauratorzy przygotowali bowiem dla swych najzamożniejszych klientów specjalną ofertę – posiłek za 45 tys. dolarów (180 tys. zł).

Święto Dziękczynienia to jedno z najważniejszych świąt w USA. Obchodzone jest w ostatni czwartek listopada, czyli w tym roku już za dwa dni. Jako że święto to tradycyjnie spędza się z rodziną, dla wielu amerykańskich par jest ono świetną okazją, by właśnie tego dnia się zaręczyć.

ZOBACZ TEŻ: 500 zł za bochenek. Tyle kosztuje najdroższy chleb świata

Bogatym Amerykanom, którzy chcą się związać węzłem małżeńskim ze swoją drugą połówką, wychodzi naprzeciw jedna z nowojorskich restauracji. Za „jedyne” 45 tys. dolarów można tam zjeść siedmiodaniową kolację zaręczynową. W jej skład wejdzie indyk z ekologicznego chowu skąpany w sosie na bazie jednej z najdroższych whisky na rynku – jej butelka kosztuje prawie 5 tys. dolarów (20 tys. zł).

ZOBACZ TEŻ: „Pieniądze nie śmierdzą” - mawiał Wespazjan. Ale czy wiecie, dlaczego?

Do tego goście zjedzą puree z batatów okraszone kawiorem. Ale to jeszcze nie wszystko: we wnętrzu indyka ma się skrywać pierścionek zaręczynowy z dwukaratowym brylantem, a w cenę kolacji wliczono też dwudniowy pobyt dla pary w jednym z najbardziej luksusowych nowojorskich hoteli oraz bon towarowy o wartości 7,5 tys. dolarów (30 tys. zł) na zakupy w równie luksusowym domu towarowym przy Piątej Alei. Nam w tej sytuacji pozostaje już chyba tylko życzyć korzystającym z tej oferty smacznego i udanych zakupów.

Źródło: finanse.wp.pl, Radio ZET

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: