SuperBiz wiadomości Aparaty Zeiss w smartfonach Nokia. Nowe modele zachwycą zdjęciami

Aparaty Zeiss w smartfonach Nokia. Nowe modele zachwycą zdjęciami

07.07.2017, godz. 12:07
prawie jak NOKIA 9
prawie jak NOKIA 9 foto: Archiwum

Nowe smartfony Nokii będą wyposażone w podwójne obiektywy Zeiss – wysoko cenionego na rynku niemieckiego producenta sprzętu optycznego. To skutek długoterminowego porozumienia.

Firma HMD Global, obecny właściciel praw do tworzenia smartfonów marki Nokia, podpisała porozumienie z Zeiss – wysoko cenionym na rynku niemieckim producentem sprzętu optycznego. Dzięki temu nowe modele Nokii zostaną wyposażone w podwójne obiektywy doskonałej jakości. Pierwszą komórką, która zostanie w niego wyposażona będzie prawdopodobnie Nokia 9. Partnerstwo firm obejmie ponadto wspólne prace nad sensorami oraz algorytmami przetwarzania obrazu.

Sprawdź także: Historia wielkich marek. Dlaczego upadła Nokia

Nie ujawniono jeszcze szczegółów, dotyczących okresu kooperacji obu firm. Ich przedstawiciele porównują jednak podpisany sojusz do trwającej już 20 lat współpracy Zeiss z firmą Sony. Warto zwrócić uwagę również na fakt, że umowa HMD Global z niemieckim producentem ma charakter wyłączny. Co to oznacza? Otóż żaden inny producent smartfonów nie będzie mógł skorzystać z doświadczeń Zeiss. Może to stanowić spory atut w rywalizacji z konkurencją.
Przypomnijmy, że Zeiss nawiązał współpracę z Nokią już wcześniej. W 2004 r. kooperacja firm zaowocowała bardzo dobrej jakości aparatami cyfrowymi w modelach komórek opartych jeszcze o system Symbian.

 

 

Źródło: gazeta.pl, Twitter

tagi: Nokia Zeiss
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: