SuperBiz wiadomości Nowe deklaracje Beaty Szydło: Rozpoczynamy realizację programu Gospodarka plus

Nowe deklaracje Beaty Szydło: Rozpoczynamy realizację programu Gospodarka plus

31.03.2016, godz. 09:02
Beata Szydło
Beata Szydło foto: Super Express

- W tej chwili jednym z priorytetów rządu jest odbudowa polskiego przemysłu - przekonywała Beata Szydło mieszkańców Sanoka w woj. podkarpackim. Podczas spotkania w fabryce Autosanu, które miało miejsce z okazji sprzedaży zakładu, szefowa rządu zakomunikowała, że rząd uruchamia program „Gospodarka plus".

Nadzieje pokładane w „Gospodarce plus"
Z okazji podpisania umowy kupna sanockiego Autosanu przez konsorcjum spółek należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Beata Szydło wygłosiła krótką mowę na temat rozwoju gospodarczego Polski. Zapowiedziała, że jednym z instrumentów wspierających rodzimą gospodarkę będzie program „Gospodarka plus".

Jak podkreśliła premier, program Morawieckiego wpisuje się w założenia „Gospodarki plus" i jest jej częścią. Ma być realizowany na terenie całego kraju.

- I gdy niedawno rząd przyjął „Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju", to ten plan mieści się w ramach szerokiego programu „Gospodarka plus". Rozpoczęliśmy intensywne prace nad tym, by ten plan był realizowany nie tylko w miejscach, gdzie jest już przemysł i firmy, ale by swoją szansę miały miejscowości, które są dalej od Warszawy – powiedziała szefowa rządu.

Przeczytaj także: Leszek Balcerowicz o planie Morawieckiego: to jest psucie finansów publicznych

Jak zauważyła premier, Autosan znajdował się w stanie upadłości. Dzięki umowie z należącymi do PZG przedsiębiorstwem PIT-Radwar i Hutą Stalowa Wola zakład nie zostanie zamknięty. Transakcja kupna-sprzedaży ma uratować firmę, która była niegdyś chlubą polskiego przemysłu. Rząd nie wyklucza również, że Autosan będzie produkować pojazdy dla wojska.

Zastrzyk finansowy dla polskiej przedsiębiorczości?
Premier podkreśliła też, że intencją rządu jest wspieranie polskich przedsiębiorstw:

- Przygotowujemy takie rozwiązania, żeby wychodziły naprzeciw polskim przedsiębiorcom, żeby hasło „patriotyzm gospodarczy" przekładało się na konkretne działania polskiego rządu – zapowiedziała Beata Szydło w Sanoku.

Ponadto szefowa rządu podkreśliła, jak ważne jest tworzenie warunków sprzyjających rozwojowi polskiej przedsiębiorczości:

- Tylko w ten sposób zapewnimy bezpieczny rozwój Polsce, zachęcimy młodych Polaków, aby tutaj budowali swoją przyszłość. Jeśli konsekwentnie pójdziemy tą drogą, to zrealizujemy ten projekt. „Gospodarka plus" to jest przyszłość Polski – zapewniała Beata Szydło.

Źródła: wyborcza.pl, money.pl, 300polityka.pl, polskieradio.pl

autor: Anna Bartosiewicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: