SuperBiz wiadomości Nowe wymiary bagażu podręcznego w Wizz Air. Duża walizka za darmo! [CENY]

Nowe wymiary bagażu podręcznego w Wizz Air. Duża walizka za darmo! [CENY]

20.07.2017, godz. 12:57
Wizzair
foto: Materiały prasowe

Od 29 lipca podróżni, którzy korzystają z usług linii Wizz Air, wreszcie będą mogli wejść na pokład z dużym bagażem podręcznym za darmo. Zanim zaplanujesz niskobudżetową podróż, upewnij się jednak, czy twoja walizka spełnia nowe kryteria dotyczące wagi i wymiarów bagażu podręcznego w Wizz Air. W przeciwnym razie trzeba będzie dopłacić. Sprawdziliśmy, ile wynoszą opłaty za bagaż w Wizz Air.

Nowa polityka bagażowa Wizz Air
Od 29 października osoby podróżujące samolotem linii Wizz Air będą mogły wnieść na pokład duży bagaż podręczny o wymiarach 55x40x23 centymetrów. Obecnie pasażerom wolno podróżować za darmo jedynie z małym bagażem podręcznych o maksymalnych wymiarach 42x32x25 centymetra. W sezonie do dużego bagażu podręcznego o wymiarach 56x45x25 cm trzeba dopłacić 44 – 87 zł na stronie wizzair.com lub przez telecentrum lub nawet 152 zł na lotnisku i przy wyjściu. Ten cennik obowiązuje jednak tylko do 29 października.

PATRZ: Ryanair może zmienić politykę bagażową

Ponadto można dokupić duży bagaż rejestrowany o wymiarach 149x119x171 cm i maksymalnej wadzie 32 kilogramów, a osoby z pierwszeństwem wejścia na pokład dodatkowo mają prawo wnieść bezpłatnie do samolotu przedmiot osobisty o wymiarach 40x30x18 centymetrów. W sezonie opłata za bagaż na stronie wizzair.com lub przez telecentrum wynosi 113 – 240 zł w przypadku bagażu do 20 lub 23 kg i 135 – 296 zł w przypadku bagażu do 32 kilogramów oraz 240 zł na lotnisku i przy wyjściu.

WIZZ Priority
Wizz Air nie tylko zapowiedział zwiększenie wymiarów bezpłatnego bagażu podręcznego, ale także wprowadził nową usługę. Od 19 lipca można korzystać z WIZZ Priority. Usługa upowiażnia do pierwszeństwa wejścia na pokład i zabrania ze sobą dodatkowej sztuki bagażu o wymiarach 40x30x18 centymetrów. Osoby, które skorzytają z tej opcji, dostaną gwarancję, że ich bagaż zostanie przewieziony w kabinie samolotu. W przeciwnym razie pracownicy Wizz Air mogą poprosić klienta, aby zgodził się na umieszczenie plecaka czy walizki razem z bagażami rejestrowanymi. Dodatkowo posiadacze WIZZ Priority będą mogli wnieść na pokład małą torbę o wymiarach 40x30x18 centymentów. Opłata za WIZZ Priority wynosi 36 – 180 zł i jest uzależniona od zapotrzebowania na usługę.

ZOBACZ: Wizz Air uruchamia siedem nowych tras z Warszawy

Wymiary i waga bezpłatnego bagażu w Wizz Air po 29 października
Wymiary bagażu podręcznego, który pasażerowie będą mogli bezpłatnie wnieść na pokład po zmianach (55 x 40 x 23cm) wynoszą niewiele mniej niż obowiązujące obecnie maksymalne wymiary dopuszczalnego płatnego bagażu podręcznego. Chociaż na pokład będzie można wnieść za darmo dużą walzkę, torbę czy plecak, to waga takiego bagażu nie powinna przekroczyć 10 kilogramów. Osoby, które planują zabrać w podróż cięższy bagaż, powinny wykupić bagaż rejestrowany o wymiarach 149x119x171 cm i wadze nieprzekraczającej 20 lub 32 kilogramów.

Co zrobić z wykupionym już bagażem podręcznym?
Jak zapewnia przewoźnik, wszyscy klienci, którzy dokonali już opłaty za bagaż podręczny za pomocą strony internetowej, aplikacji mobilnej lub przez telefon, a planowany lot ma się odbyć w dniu, kiedy będą obowiązywały nowe przepisy, mogą liczyc na zwrot 120 proc. poniesionych kosztów.

CZYTAJ: Nowa linia Wizz Air. W maju polecisz z Wrocławia do Reykjavíku

Niedawno swoją politykę bagażową zmienił również Ryanair. Przewoźnik gwarantuje, że na pokład wniesiemy tylko pierwsze 90 proc. bagaży podręcznych. Reszta może znaleźć się w luku bagażowym. Co prawda ta forma transportu bagażu podręcznego jest bezpłatna, ale wydłuża czas potrzebny na opuszczenie lotniska czy przesiadkę. W w przypadku zwolenników lotów transferowych każda minuta może mieć znaczenie.

Oprac. na podst. bankier.pl, wizzair.com

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: