SuperBiz wiadomości Nowe wyrzutnie rakietowe zrobimy z Amerykanami [GALERIA]

Nowe wyrzutnie rakietowe zrobimy z Amerykanami [GALERIA]

05.07.2017, godz. 17:27
Wyrzutnie rakietowe Homar
Wyrzutnie rakietowe Homar foto: Wikipedia

Wszystko wskazuje na to, że amerykański koncern obronny będzie pracował nad naszymi wyrzutniami rakietowymi. Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. właśnie zarekomendowała Lockheed Martin do dalszych rozmów w sprawie szeroko pojętej tarczy antyrakietowej.

Konsorcjum, którego liderem jest Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. zarekomedowało właśnie amerykański koncern obronny Lockheed Martin do dalszych rozmów w realizacji programu dywizjonowego modułu ogniowego wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych (DMO WWR) „Homar” - podało Ministerstwo Obrony Narodowej.

Zobacz: Za mandat zapłącisz kartą

Decyzja ta otwiera drogę do złożenia przez konsorcjum z PGZ S.A. na czele oferty do Inspektoratu Uzbrojenia MON oraz uruchomienia przez Ministerstwo Obrony Narodowej procedury na szczeblu goverment-to-goverment w zakresie pozyskania zgód administracji Stanów Zjednoczonych na udział koncernu Lockheed Martin w realizacji programu „Homar”.

Zobacz: Jaka kara grozi za przekroczenie prędkości

– To jest najnowocześniejsza broń. To jest broń, która daje możliwość wystrzeliwania rakiet na ponad 300 km. Ona pozwoli stworzyć rzeczywistą zaporę ogniową – tak, by żaden wróg do Polski nie mógł wkroczyć – zapewnił w TVPInfo Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: