SuperBiz wiadomości Nowe zasady odprawy w dużej linii lotniczej

Nowe zasady odprawy w dużej linii lotniczej

13.06.2017, godz. 09:41
Ambitne plany Ryanaira
foto: Materiały prasowe

Pasażerowie linii lotniczych Ryanair powinni być na lotnisku aż trzy godziny przed odlotem samolotu. Nowe zasady przewoźnika wynikają z zagrożenia terrorystycznego. Spóźnialscy nie mają co liczyć na odszkodowania.

Ryanair wydłuża czas odprawy
Linie lotnicze Ryanair radzą swoim klientom, by byli na lotnisku aż 3 godziny przed odlotem. Powód? W związku z zagrożeniem terrorystycznym trzeba pasażerom dokładnie sprawdzać dokumenty (szczególnie na trasach poza strefą Schengen), więc czas odprawy na lotniskach może znacznie się wydłużyć. Jeśli ktoś na odprawę przeznaczy mniej czasu, to może w ogóle nie wylecieć. Przekonało się o tym trzydziestu pasażerów, którzy nie zdążyli na samolot lecący z Gdańska na Wyspy Brytyjskie. Obwiniali za to port lotniczy, który nie miał sobie nic do zarzucenia.

Zobacz też: PKP wprowadziło nowy rozkład jazdy. Będą utrudnienia

Teoretycznie pasażerowie mogli mieć tez roszczenia wobec linii lotniczych, które nie poinformowały ich wcześniej o konieczności wcześniejszego przybycia na lotnisko. Teraz pasażerowie Ryanaira, którzy będą na lotnisku standardowo 2 godziny wcześniej  i mimo to nie zdążą na samolot, raczej nie będą mieli szans na rekompensatę od przewoźnika. Kiedy pasażer może żądać odszkodowania od przewoźnika? Gdy lot jest opóźniony powyżej trzech godzin, gdy lot został odwołany, gdy odmówiono pasażerom wejścia na pokład (np. przez overbooking/nadsprzedaż).

Czytaj koniecznie: Kulisy pracy stewardess [CZĘŚĆ II]


Źródło: wyborcza.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: