SuperBiz wiadomości Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej podpisana przez Prezydenta

Nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej podpisana przez Prezydenta

23.02.2017, godz. 15:10
Sąd prawo
foto: SHUTTERSTOCK

W środę prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Zakłada ona, że wprowadzając zmiany w prawie ma się badać wpływ przepisów na mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, aby przepisy były jak najlepiej dopasowane do potrzeb przedsiębiorców.

Nowelizacja prawa podpisana przez prezydenta w środę zakłada, że interesy mikro, małych i średnich przedsiębiorstw będą lepiej chronione, tzn. wszystkie projekty aktów normatywnych, które powstaną i będą dotyczyć praw i obowiązków majątkowych przedsiębiorców oraz wobec organów administracji publicznej będą badane pod względem ich wpływu na mikro, małe i średnie firmy.

Sprawdź również: Fiskus odwiedzi każdego, kto założy jednoosobową firmę

Ma to zapobiec wprowadzaniu przepisów bezrefleksyjnie i bez konsultacji ze środowiskiem przedsiębiorczym. Do tej pory w efekcie prawo zamiast pomagać, szkodziło właścicielom firm. Wraz z wejściem w życie nowelizacji będą badane skutki, jakie wywoła projekt regulacji, a wynik badania będzie umieszczany w uzasadnieniu ustawy, tak by każdy mógł się z nim zapoznać.

Zobacz także: Nastolatkowie na potęgę chcą zakładać firmy


Projekt został przygotowany przez prezydenta, a do parlamentu trafił 1 sierpnia 2016 roku. Sejm przyjął ją go 26 stycznia. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że będzie wspierał wszystkie inicjatywy, które będą sprzyjać drobnym przedsiębiorcom.
Podpisanie nowelizacji spotkało się także z pozytywną oceną organizacji działających na rzecz sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Stanowi on w Polsce 99,8 proc. ogółu wszystkich firm.

 

Źródło: /money.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: