SuperBiz wiadomości Nowoczesna i Kukiz'15 apelują o darmowe bilety na Openera dla mieszkańców Gdyni

Nowoczesna i Kukiz'15 apelują o darmowe bilety na Openera dla mieszkańców Gdyni

27.02.2017, godz. 13:50
Galeria Opener 2014 - piątek
Scena foto: AKPA

Radni Nowoczesnej do spółki z przedstawicielami Kukiz '15, apelują do władz miasta, aby ufundowali mieszkańcom Gdyni karnety i bilety na tegoroczny Opener Festival. Przekonują, że mieszkańcy nadmorskiej miejscowości płacą za imprezę podwójnie, bo miasto dofinansowuje ją w kwocie 4 mln zł.

- Byłby to znaczący gest ze strony Rady Miasta oraz Pana Prezydenta pokazujący, że nasze miasto ceni swoich mieszkańców, z których pieniędzy w dużej mierze co roku ten festiwal jest dofinansowywany. Międzynarodowy sukces Festiwalu jest też niewątpliwie sukcesem nas Gdynian. Dzięki pieniądzom płynącym z naszych podatków, Open'er od wielu lat stanowi wspaniałą wizytówkę Gdyni - czytamy w apelu skierowanym do prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

Zobacz również: PiS odrzucił pomysł niższych podatków, bo to inicjatywa Ryszarda Petru?

Radni podają przykład sąsiedniego Sopotu, gdzie mieszkańcom udostępniono za darmo słynne molo. Za korzystanie z niego muszą z kolei płacić turyści.

- Gdynia bezpośrednio dofinansowuje Openera w kwocie 4 mln zł - mówi w rozmowie z Superbiz.pl Bartłomiej Austen, przewodniczący Koła Nowoczesna Gdynia, jeden z inicjatorów apelu. Radny przekonuje, że statystyczny mieszkaniec Gdyni płaci w podatkach ok. 20 zł za festiwal.

- Chcielibyśmy pokazać tym apelem, że należy zmienić myślenie o miejskich instytucjach czy inicjatywach, które są dofinansowane przez budżety miast - wyjaśnia Austen. Dodaje, że w ten sposób skorzystałaby na tym lokalna społeczność, która mogłaby sobie uświadomić na co idą płacone przez nią podatki.

Pod apelem - poza Austenem, podpisali się: Paweł Filar- Koło Gdynia-Śródmieście – Nowoczesna Ryszarda Petru, Marcin Górny i Anna Błaszczyk – Kukiz 15. Jak dodał nasz rozmówca, pomysł wspiera również Inicjatywa Polska, a w zeszłym roku temat podejmowali również przedstawiciele PiS i Kongresu Nowej Prawicy.

Treść całego apelu można przeczytać TUTAJ

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: