SuperBiz wiadomości Nowoczesna zapowiada zmiany w 500 Plus, podatkach i emeryturach

Nowoczesna zapowiada zmiany w 500 Plus, podatkach i emeryturach

30.01.2017, godz. 17:02
Nowoczesna - program 500+
foto: nowoczesna.org

500 plus dla samotnych matek, likwidacja obciążeń klientów z racji podatku bankowego, prawo do emerytury dopiero w wieku 67 lat – to tylko niektóre pomysły Nowoczesnej, o których mówili w poniedziałek w Sejmie lider partii Ryszard Petru i poseł Paweł Pudlowski.

Posłowie Nowoczesnej w trakcie konferencji skupili się na tym, jaka według ich partii powinna być nowoczesna gospodarka i w jaki sposób PiS nie pozwala ich zdaniem na realizację pożytecznych dla kraju rozwiązań.
– Budżet na 2017 rok jest bardzo ryzykowny, ma zapisaną małą granicę długu. Nowoczesna nie zgadza się na dalszy przyrost długu. Złożyliśmy ustawę o zrównoważonym budżecie, która czeka w zamrażarce. W wyniku działalności PiS spadł poziom inwestycji prywatnych i publicznych – mówił Ryszard Petru.
Lider partii podkreślał również, że według wielu badań i prognoz gospodarczych w ostatnich miesiącach wyraźnie spadł poziom inwestycji i wzrostu PKB w Polsce. Dodał także, że Nowoczesna sprzeciwia się podatkowi bankowemu i handlowemu, ponieważ ograniczają one rozwój przedsiębiorczości.

 

Liderowi Nowoczesnej wtórował poseł Paweł Pudłowski.
– Jesteśmy przeciwko podatkowi handlowemu. Nowoczesna zmodernizuje program 500+ tak, by wspierał samotnie wychowujące matki. Kiedy przejmiemy władzę, podniesiemy kwotę wolną od podatku, bo dziś w tej kwestii PiS realizuje nieracjonalne rozwiązanie – mówił Pudlowski.

 

 

Politycy Nowoczesnej zapowiedzieli również podniesienie wieku emerytalnego do 67 lat, uzasadniając to koniecznością dostosowania go do poziomu, który pozwoli uzyskać wyższe emerytury, szczególnie dla kobietom.

Źródła: nowoczesna.org, parlamentarny.pl, Twitter

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: