SuperBiz wiadomości Nowy prezes Totalizatora Sportowego

Nowy prezes Totalizatora Sportowego

17.03.2017, godz. 13:11
Oszuści podszywają się pod Lotto na Facebooku
foto: Materiały prasowe

Nowym prezesem Totalizatora Sportowego zostaje Olgierd Cieślik. Jego kandydatura najbardziej odpowiadała Radzie Nadzorczej spółki.

Olgierd Cieślik 20 marca obejmie stanowisko prezesa Totalizatora Sportowego. Od lutego trwał konkurs na to stanowisko. Czego oczekiwano od kandydatów? Między innymi znajomości sektora gier hazardowych i zakładów wzajemnych, pięcioletniego doświadczenia zawodowego, znajomości języka obcego.

Zobacz: Podatek od wygranej w Lotto. Ile odda zdobywca 36 mln zł

Kim jest nowy prezes? Olgierd Cieślik to biznesmen ze Śląska. Jak podaje pb.pl, to doświadczony menedżer z MBA. Był już prezesem i dyrektorem finansowym w prywatnych spółkach, m.in. z sektora IT.  Cieślik był też członkiem zarządu firmy budowlanej Cerg, wiceprezesem spółki doradczej AT Group, specjalizującej się w projektach ekologicznych, energetycznych i informatycznych, oraz prezesem koszykarskiego klubu Zagłębie Sosnowiec. Jest też współwłaścicielem niewielkiej śląskiej spółki deweloperskiej oraz firmy produkującej programy telewizyjne. Zasiadał też w radach nadzorczych Gliwickiej Agencji Turystycznej, Elektrowni Kozienice (dziś Enea Wytwarzanie) i Ciechu.

Zobacz: To najlepszy moment na szukanie pracy

Rada Nadzorcza spółki jeszcze oficjalnie nie ogłasza nazwiska nowego prezesa, bo czeka na opinię działającej przy kancelarii premiera rady ds. spółek z udziałem skarbu państwa i państwowych osób prawnych. Jednak wszystko wskazuje na to, ze będzie ona pozytywna.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: