SuperBiz wiadomości Nowy rekord. Stopa bezrobocia spadła do 8,5 proc.

Nowy rekord. Stopa bezrobocia spadła do 8,5 proc.

06.09.2016, godz. 16:02
Rekordowo niskie bezrobocie (8,5 proc.)
foto: SHUTTERSTOCK

Stopa bezrobocia w sierpniu wyniosła 8,5 procent. W 11 województwach nastąpił spadek o 0,1 pkt proc., w czterech województwach bezrobocie pozostało na takim samym poziomie, jak miesiąc temu, jedynie w woj. podkarpackim wskaźnik podniósł się o 0,1 pkt. procentowego.

Pod koniec sierpnia liczba zarejestrowanych bezrobotnych w Polsce wynosiła 1,348 mln osób. Jednocześnie pracodawcy zgłosili w sierpniu tylko 136,8 tys. wolnych wakatów. To i tak o 8 tys. więcej niż w lipcu br. i o 17,7 tys. więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym.

W ciągu miesiąca ubyło 13,3 tys. mieszkańców Polski bez zatrudnienia. Liczba bezrobotnych zmniejszyła się w 14 województwach. W woj. małopolskim stopa bezrobocia spadła o 1,9 proc., co stanowi najlepszy wynik w skali kraju. Również dane z woj. lubuskiego (-1,7 proc.) i śląskiego (-1,6 proc.) dają powód do radości.

Zobacz także: Rekordowe niskie bezrobocie. W lipcu jedynie 8,6 proc.

Najniższą stopę bezrobocia odnotowano w woj. wielkopolskim – znalazła się ona na poziomie 5,2 procent. Na przeciwległym biegunie plasuje się bezrobocie w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie wskaźnik bezrobocia wyniósł aż 13,9 procent.

Źródło: mpips.gov.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: