SuperBiz wiadomości Nowy wiceminister zadba o ściągalność podatków. Kim jest Paweł Gruza?

Nowy wiceminister zadba o ściągalność podatków. Kim jest Paweł Gruza?

07.11.2016, godz. 17:46
Paweł Gruza
Paweł Gruza foto: Ministerstwo Skarbu Państwa

„7 listopada 2016 r. na stanowisko podsekretarza stanu w MF premier Beata Szydło powołała Pawła Gruzę” - czytamy w komunikacie prasowym Ministerstwa Finansów. Nowy wiceminister będzie odpowiadał za sprawy związane ze ściągalnością podatków. Kim jest Paweł Gruza?

„Paweł Gruza urodził się 1 czerwca 1977 r. w Warszawie. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczył w licznych merytorycznych szkoleniach, seminariach i konferencjach w Polsce i za granicą (m.in. kursy standardów rachunkowości polskiej i międzynarodowej, ustawodawstwo gospodarcze Unii Europejskiej, międzynarodowe planowanie podatkowe, branżowe programy szkoleniowe)” - czytamy w komunikacie MF.

ZOBACZ TEŻ: Zaskakujące wyniki deficytu budżetu. Zdecydowała ściągalność podatków?

W jaki sposób Gruza trafił do Ministerstwa Finansów? Od kwietnia br. był on wiceszefem resortu skarbu państwa. Wciąż nawet figuruje w tej roli na stronie ministerstwa, które ma zostać zlikwidowane z początkiem 2017 r. (sylwetka Gruzy pojawiła się już także na stronie resortu finansów). W MSP Gruza m.in. nadzorował pracę Departamentu Nadzoru Właścicielskiego oraz Departamentu Rynków Kapitałowych. Teraz w Ministerstwie Finansów zadba o jedną z ważniejszych dla obecnego rządu kwestii, czyli poprawę ściągalności podatków. Po jego powołaniu Ministerstwo Finansów ma aż siedmioro wiceministrów.

Źródło: komunikat prasowy MF, msp.gov.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: