SuperBiz wiadomości O WSPARCIU DLA PRZEDSIĘBIORCÓW MÓWI ROBERT WARDZAŁA, PREZES MRFP SP. O.O.

O WSPARCIU DLA PRZEDSIĘBIORCÓW MÓWI ROBERT WARDZAŁA, PREZES MRFP SP. O.O.

11.07.2017, godz. 00:00
O WSPARCIU DLA PRZEDSIEBIORCÓW MÓWI ROBERT WARDZAŁA, PREZES MRFP SP. O.O.
foto: SHUTTERSTOCK

Polacy są przedsiębiorczym narodem. Wizje założycieli firm ogranicza jedynie dostęp do środków finansowych. Instytucje finansowe nie zawsze chętnie, nawet jeśli firma ma zdolność kredytową, chcą tych kredytów lub pożyczek udzielać.

Powodem większości odmów udzielenia kredytu przy założeniu, że firma ma zdolność kredytową, jest brak majątku, którym przedsiębiorca mógłby zabezpieczyć pieniądze, jakie na inwestycje lub rozwój firmy mógłby mu pożyczyć np. bank. Właśnie do takich przedsiębiorców jest kierowana oferta Małopolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego. Jesteśmy największą tego typu instytucją w województwie małopolskim. Fundusz kieruje swoje działania do przedsiębiorców, którzy mają siedzibę, prowadzą działalność lub realizują inwestycje na terenie województwa małopolskiego. Wysokość wsparcia, jakie może uzyskać przedsiębiorca w postaci poręczenia, to 2 000 000 zł w przypadku środków, które zostaną przeznaczone na cele rozwojowe i inwestycyjne, oraz 800 000 zł w przypadku środków przeznaczonych na cele obrotowe, czyli wspierające bieżące funkcjonowanie.

Robert Wardzała prezes MRFP Sp. z o.o.

Jak to działa? Przedsiębiorca zwraca się z wnioskiem o kredyt, pożyczkę bądź leasing do instytucji finansowej (najczęściej banku), przedstawiając zabezpieczenie zgodnie z procedurami w tej instytucji na 20%. Następnie współpracująca z nami instytucja zwraca się do funduszu o poręczenie pozostałej wartości (czyli 80%). Fundusz po analizie przedstawionych przez instytucję finansową dokumentów przedsiębiorcy podejmuje decyzję o poręczeniu. Jak widać, przedsiębiorca nie musi nas fizycznie odwiedzać.

Cieszę się, że nasza oferta cały czas spotyka się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorców. Zapraszam wszystkich właścicieli firm, którzy planują inwestycje, rozwój lub po prostu potrzebują środków obrotowych i należą do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, do skorzystania ze wsparcia Małopolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeniowego. Jestem przekonany, że profesjonalny zespół moich współpracowników będzie służył pomocą na każdym etapie procesu poręczeniowego. Można nas odwiedzić bezpośrednio w naszej siedzibie lub na stronie www.poreczeniowy.pl.

Możemy również spotkać się w przedsiębiorstwie lub w banku, z którym przedsiębiorca współpracuje.

Artykuł powstał we współpracy z Regionalnym Małopolskim Funduszem Poręczeniowym

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: