SuperBiz wiadomości Obamowie przeprowadzą się do rezydencji wartej 28 mln zł! [ZDJĘCIA]

Obamowie przeprowadzą się do rezydencji wartej 28 mln zł! [ZDJĘCIA]

08.06.2016, godz. 14:06
Nowy dom Baracka Obamy
Nowy dom Baracka Obamy foto: Washington Fine Properties

Barack Obama przestanie być amerykańskim prezydentem w styczniu przyszłego roku. Wygląda na to, że przyzwyczaił się do luksusów, które miał na wyciągnięcie ręki w Białym Domu. Po ustąpieniu z urzędu zamierza bowiem przeprowadzić się wraz z rodziną do luksusowej rezydencji wartej 6,35 mln dolarów (ok. 28 mln zł)!

Osiem lat temu, zanim Obama został zaprzysiężony na prezydenta USA, wraz z rodziną mieszkał w Chicago. Po końcu swojej ostatniej kadencji nie powróci tam jednak. Zostanie w Waszyngtonie, gdzie wynajął już dom wart, według różnych źródeł, od 5,3 mln do 6,35 mln dolarów! Nowa rezydencja Obamów znajduje się na prestiżowym osiedlu Kalorama. Dom jest własnością Joego Lokharta, doradcy prezydenta Billa Clintona. Żoną Lokharta jest Giovanna Grey, która wydaje waszyngtoński dział magazynu „Glamour”. Oprócz Baracka Obamy, jego małżonki i córek zamieszka tam też teściowa prezydenta.

ZOBACZ TEŻ: Ile zarabiają światowi przywódcy

Rezydencja, którą wynajęli Obamowie, ma ponad 750 m kw. Została wybudowana w 1928 r. i składa się m.in. z 8 sypialni, 9 łazienek, otacza ją zaś wspaniały ogród. Mimo tej sielskości, do centrum Waszyngtonu Obamowie będą mieli stąd tylko kilka minut jazdy. Choć już teraz posiadłość jest luksusowo wyposażona, szacuje się, że, aby dostosować ją do potrzeb rodziny byłego prezydenta, trzeba będzie włożyć w remont od 5 do 7 mln dolarów (22-30 mln zł)!

Źródła: telegraph.co.uk, dailymail.co.uk, metrocafe.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: