SuperBiz wiadomości Od 1 września drożeją bilety lotnicze dla rodziców z dzieckiem

Od 1 września drożeją bilety lotnicze dla rodziców z dzieckiem

01.08.2016, godz. 08:43
Ryanair
zderzenie samolotu Ryanair foto: Super Express

Równo za miesiąc podniebna podróż Ryanairem dla rodzica z dzieckiem zdrożeje. Irlandzki przewoźnik poinformował, że od 1 września rodzic bądź opiekun dziecka poniżej 12 roku życia będzie musiał zarezerwować miejsce bezpośrednio obok niego, co kosztuje dodatkowe minimum 4 euro (ok. 17 zł).

Nowe zarządzenie w Ryanairze ma wyeliminować przypadki sytuacji, w których rodzic przy rezerwacji biletów korzysta z darmowego i automatycznego przydzielenia miejsca, a następnie - w sytuacji gdy system przydzieli miejsca nie sąsiadujące ze sobą, na pokładzie samolotu oczekuje, aby siedzieć obok dziecka.

Zobacz także: Wielki strajk w Air France. Odwołane loty do i z Warszawy

– Załogi pokładowe Ryanaira nie mogą przesadzać podróżnych, którzy zapłacili za wybrane przez siebie miejsca tylko dlatego, że inni podróżują z dziećmi i decydują się na losowo przydzielone fotele – czytamy w komunikacie przewoźnika.

Obecnie Ryanair przewiduje dwa scenariusze przydzielania miejsc w samolocie - albo odpłatną rezerwację wybranych przez pasażera miejsc, albo bezpłatne losowanie. Opłaty za konkretne miejsca w samolocie są zróżnicowane i uzależnione od atrakcyjności lokalizacji na pokładzie (miejsca standardowe, z pierwszeństwem, z pierwszeństwem i dodatkową przestrzenią na nogi).

Rezerwacja miejsca dla dziecka ma być bezpłatna, natomiast za swoje miejsce rodzic dopłaci do biletu co najmniej 4 euro.

 

Źródło: Bankier.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: