SuperBiz wiadomości Od listopada paczkę Poczty Polskiej odbierzesz w kiosku

Od listopada paczkę Poczty Polskiej odbierzesz w kiosku

20.10.2016, godz. 11:42
Kiosk Ruchu
foto: EAST NEWS

Poczta Polska łączy siły z Ruchem, aby móc skuteczniej konkurować z zagranicznymi firmami kurierskimi. Już niebawem konsument, który zamówił dostarczenie paczki za pośrednictwem Poczty, będzie mógł odebrać ją w jednym z 1,7 tys. kiosków – podała „Rzeczpospolita".

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej", dzięki współpracy z Ruchem, Poczta Polska chce zbudować największą sieć punktów odbioru przesyłek w Polsce. To wielka szansa dla instytucji, ponieważ odbiór w punkcie jest obecnie jedną z najpopularniejszych form dostawy produktów kupionych w e-sklepach.

Sprawdź także: Poczta Polska wprowadzi elektroniczne awizo!

Stale rosnąca sprzedaż za pośrednictwem kanałów e-commerce w Polsce przyczynia się również do dynamicznego wzrostu rynku kurierskiego – zwiększa się on o prawie 20 proc. w skali roku. Spektakularne wyniki branży i optymistyczne prognozy sprawiają, że nasz rynek kusi największych światowych graczy. Z danych, do których dotarła Rzepa wynika, że aż 76 proc. rynku kurierskiego jest obecnie w rękach zagranicznych firm.

Czytaj też: Przesyłki sądowe wracają do Poczty Polskiej. Porażka InPostu

Dzięki zwiększeniu liczby punktów odbioru, Poczta Polska będzie miała większe szanse na konkurowanie z globalnymi firmami kurierskimi.
– Walczymy o pierwsze miejsce na rodzimym rynku – powiedział cytowany przez „Rzeczpospolitą" Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej.
Już teraz klienci instytucji mają możliwość odbioru paczek w 4,1 tys. placówek własnych i na blisko 1 tys. stacji Orlenu. W kioskach Ruchu będą mogli to robić od listopada br.
Poczta Polska wciąż pracuje nad zwiększeniem liczby punków odbioru paczek - do końca 2017 r. chce mieć ich łącznie 10 tys. w całej Polsce. Z informacji, do których udało się dotrzeć „Rzeczpospolitej", podobne negocjacje co z Ruchem, toczy już również z Lotosem, który dysponuje siecią 500 stacji.

Źródło: „Rzeczpospolita"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: