SuperBiz wiadomości Okupacja Sejmu w Lizbonie? Ryszard Petru zrobił sobie przerwę na Sylwestra

Okupacja Sejmu w Lizbonie? Ryszard Petru zrobił sobie przerwę na Sylwestra

02.01.2017, godz. 13:53
Ryszard Petru w Portugalii
foto: Twitter Michał Szczerba

Na Twitterze opublikowano zdjęcie przewodniczącego Ryszarda Petru i poseł Joanny Schmidt na pokładzie samolotu do Lizbony. Jak ustaliło TVP Info, zrobiono je 31 grudnia o godz. 14.00, czyli dzień po tym jak szef Nowoczesnej obiecywał, że do 11 stycznia zostanie na sali obrad. Internet zawrzał od opinii ludzi oburzonych kontrastem między deklaracjami, a rzeczywistością.

Oto zdjęcie, o którym mowa.

Dziennikarz TVP Info Samuel Pereira, próbował dodzwonić się w tym czasie do Ryszarda Petru, jednak połączenie nie zostało nawiązane, włączyła się za to portugalska poczta głosowa. Pereira również wrzucił nagranie na Twittera.

Na innym portalu społecznościowym możemy z kolei przeczytać deklarację Ryszarda Petru, w myśl której Nowoczesna będzie okupować salę obrad do 11 stycznia 2017 r. - do momentu aż Marszałek Kuchciński wznowi 33. posiedzenie Sejmu.

Jak ustaliło TVP Info, zdjęcie zrobiono 31 grudnia 2016 r. o godz. 14.00 w samolocie do Lizbony. Sprawdziliśmy, ile kosztują bilety na weekendowy lot z Lotniska Chopina w Warszawie do stolicy Portugalii i z powrotem. Otóż ceny kształtują się od 1060 złotych w przypadku korzystania z usług linii Air Portugal do nawet 7 246 zł, jeśli wybierze się przelot z siecią Croatia Airlines. Do obu cen doliczyć należy również opłatę lotniskową wynoszącą 89 zł.
Noworoczny wyjazd posłów Nowoczesnej wzbudził zainteresowanie internautów, którzy chętnie komentowali kontrast między deklaracjami, a rzeczywistością na Twitterze. Oto najciekawsze z nich.

Źródło: Twitter, Facebook, TVP Info

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: