SuperBiz wiadomości Olbrzymie zarobki i oszczędności europosłów. Ile zarabia Jarosław Wałęsa?

Olbrzymie zarobki i oszczędności europosłów. Ile zarabia Jarosław Wałęsa?

06.06.2015, godz. 16:00
Jarosław Wałęsa
Jarosław Wałęsa foto: Super Express

Jarosław Wałęsa, syn byłego prezydenta Polski, w Parlamencie Europejskim zasiada już drugą kadencję. Praca w Brukseli mu się opłaca. Tylko w  minionym roku zarobił tam około 388 tys. zł brutto.

 

Jarosław Wałęsa (Platforma Obywatelska), syn Lecha Wałęsy, w Parlamencie Europejskim czuje się jak ryba w wodzie. Jak wynika z oświadczenia europosła za pracę w Brukseli  średnio co miesiąc otrzymuje ok. 32 tys. zł brutto. W minionym roku dochód Jarosława Wałęsy dodatkowo zwiększył się o 100 tys. zł, które otrzymał z tytułu odszkodowania.

Przeczytaj także: Olbrzymie zarobki i oszczędności europosłów. Ile zarabia Julia Pitera?


Jarosław Wałęsa w swoim oświadczeniu majątkowym przyznaje się do sporych oszczędności. Na jego kontach w sumie znajduje się ok. 81 tys. zł (część w euro). Europoseł  inwestuje też w papiery wartościowe.


Syn byłego prezydenta kraju na brak lokum narzekać też nie może. Do dyspozycji ma dom szeregowiec o pow. 166 mkw warty 800 tys. zł (współwłasność), mieszkanie o pow. 78,48 mkw warte 800 tys. zł (rok wcześniej w oświadczeniu majątkowym wycenione na 630 tys. zł) i jeszcze jedno  mieszkanie o pow. 100 mkw o wartości 700 tys. zł (współwłasność).


Jarosław Wałęsa nie ma samochodu czy motocykla. Nie ma też zaciągniętych kredytów czy pożyczek o wartości powyżej 10 tys. zł.

 

autor: Agnieszka Grotek zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: