SuperBiz wiadomości Opłaty paliwowej nie będzie? Rząd Beaty Szydło zmienia zdanie

Opłaty paliwowej nie będzie? Rząd Beaty Szydło zmienia zdanie

11.04.2016, godz. 10:41
Beata Szydło
Beata Szydło foto: Super Express

- Polski rząd nie pracuje i nie pracował nad podniesieniem opłaty paliwowej. Mówię to jasno i wyraźnie - ogłosiła premier Beata Szydło. To nagły zwrot w tej kwestii, bo przed weekendem na konferencji prasowej mówił o tym wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.

- Wiem, że taka dyskusja jest. Ona została wywołana przez pewne opinie eksperckie, które pojawiły się w ramach dyskusji o możliwościach realizacji inwestycji drogowych - powiedziała premier Szydło na spotkaniu z dziennikarzami. Szefowa polskiego rządu dodała, że są to "różnego rodzaju propozycje, które eksperci nam przedkładają". - Jeszcze raz stwierdzam: nie ma prac nad podniesieniem opłaty paliwowej w polskim rządzie - podkeśliła Szydło.

Zobacz koniecznie: Dwie państwowe spółki to za mało. Polityk PiS trafił jeszcze do rady nadzorczej Unipetrolu

Z kolei w czwartek wiceminister Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit stwierdził, że resort zastanawia się nad podwyżką opłaty paliwowej. - Zastanawiamy się nad wprowadzeniem podwyżek opłaty paliwowej. To może być bardzo poważne źródło finansowania. Jeżeli opłata paliwowa zostanie podniesiono o 10 gr na litrze w detalu, to uzyskamy w ciągu 10 lat 20 mld zł, jeśli zaś o 20 gr. - 40 mld zł - powiedział.

 

 

Źródło: PAP

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: