SuperBiz wiadomości Opole chce dać rodzicom 1000 zł na wyprawkę, jeśli poślą 6-latka do szkoły!

Opole chce dać rodzicom 1000 zł na wyprawkę, jeśli poślą 6-latka do szkoły!

05.02.2016, godz. 11:53
banknoty
foto: FOTO SE

Od 23 stycznia, kiedy zgodnie z propozycją PiS-u został zniesiony obowiązek szkolny dla 6-latków wprowadzony jeszcze przez poprzednią władzę, pojawiają się głosy, że to fatalna decyzja. W Opolu chcą nawet, by rodzice, którzy poślą do szkoły 6-latka, otrzymali od miasta 1000 zł na wyprawkę – bez względu na dochody.

Kiedy PiS zniósł obowiązek szkolny dla 6-latków, można było usłyszeć, że stało się to w momencie, gdy wszystkie instytucje już przygotowały się na przyjęcie do szkoły 6-letnich dzieci. Samorządowcy w wielu miastach wskazywali, że jeśli dzieci pójdą do szkoły rok później, niż miały, w przedszkolach zabraknie miejsc. Ministerstwo Edukacji Narodowej od początku podkreślało, że jego zdaniem takie stanowisko nie ma odbicia w rzeczywistości.

ZOBACZ TEŻ: Szydło obiecywała 500 zł na każde dziecko. A teraz? "Pani premier powiedziała to w emocjach"

Wygląda jednak na to, że coś jest na rzeczy. Władze Opola chcą dać 1000 zł na wyprawkę rodzicom, którzy zdecydują się posłać do podstawówki 6-latka (ustawa PiS dopuszcza taką możliwość, jeśli dziecko przejdzie wcześniej roczne przygotowanie przedszkolne). Opole gwarantuje też, że jeśli ktoś pośle do szkoły swoją 6-letnią pociechę, ta będzie miała zapewnioną odpowiednią opiekę w świetlicy, a nauczyciele, którzy będą się nią opiekować, będą mieli asystentów. Projekt nie jest jednak przesądzony – w marcu ma nad nim dyskutować Rada Miasta.

Źródło: radiozet.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: