SuperBiz wiadomości Oscary 2017. 13-krotnie droższy „La La Land” przegrał z budżetowym „Moonlight”!

Oscary 2017. 13-krotnie droższy „La La Land” przegrał z budżetowym „Moonlight”!

27.02.2017, godz. 10:24
Oscary 2017
Kadr z filmu "Moonlight" foto: Materiały prasowe

Nagroda Akademii Filmowej, popularnie zwana Oscarem, za najlepszy film trafiła w tym roku do twórców obrazu „Moonlight”. Choć dzieło to jest o wiele mniej popularne niż głośny „La La Land” podbiło serca członków Akademii. Wyjaśniamy, ile zarobiły oba filmy i ile kosztowała ich produkcja.

Okropna pomyłka podczas gali wręczenia Oscarów na długo pozostanie w pamięci kinomanów z całego świata. Początkowo, kiedy ogłaszano zwycięzców w najbardziej prestiżowej kategorii „najlepszy film”, ze sceny ogłoszono, że otrzymuje ją musical „La La Land”. Jego twórcy już zaczęli wygłaszać podziękowania, a wtedy okazało się, że to wcale nie im należy się nagroda, a najlepszym filmem roku jest „Moonlight”!

ZOBACZ TEŻ: Tak oscarowe wyniki obstawiali bukmacherzy

Było to zaskoczenie tym większe, że chyba nie ma nikogo, kto nie słyszałby o musicalu „La La Land”, a „Moonlight”, choć doceniany przez krytyków, wcale nie był pewniakiem, jest też mniej popularny. Widać to choćby, jeśli chodzi o światowe zarobki obu obrazów. Według serwisu the-numbers.com twórcy musicalu „La La Land” do tej pory zarobili na nim na całym świecie prawie 347 mln dolarów (1,3 mld zł) przy czym jego produkcja kosztowała 20 mln dolarów (80 mln zł). Z kolei „Moonlight” kosztował zaledwie 1,5 mln dolarów (6 mln zł), a zarobił na całym świecie 25 mln dolarów (100 mln zł).

ZOBACZ TEŻ: Ile można zarobić dzięki Oscarom? [GALERIA]

Jak widać na powyższym przykładzie, duży i zamożny nie zawsze może więcej! Na koniec warto wspomnieć, o czym opowiadają oba filmy. Musical „La La Land” traktuje o realizacji marzeń i dążeniu do celu, do czego tłem jest historia miłosna muzyka jazzowego i początkującej aktorki. „Moonlght” jest o wiele cięższy tematycznie – widzimy tu świat narkotykowych gangów, poruszony jest problem biedy, nietolerancji rasowej oraz z powodu orientacji seksualnej.

Źródła: the-numbers.com, filmweb.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: