SuperBiz wiadomości [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]. Zobacz, jaki majątek ma wicepremier Morawiecki

[OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]. Zobacz, jaki majątek ma wicepremier Morawiecki

13.05.2017, godz. 13:20
Mateusz Morawiecki
foto: EAST NEWS

Wicepremier, minister rozwoju i finansów to zdecydowanie najbogatszy minister w rządzie Beaty Szydło. Wcześniej zajmujący stanowisko prezesa Banku BZWBK już wtedy zgromadził znaczny majątek, a dieta ministra nie jest z pewnością zarobkiem o którym mógłby pomarzyć. Stan jego majątku prezentuje się jednak imponująco – tylko same meble wycenił na 135 tys. zł, a papiery wartościowe które posiada są warte 4 mln 330 tys zł. Co jeszcze posiada tzw. super minister?

Szef dwóch resortów – finansów i rozwoju może pochwalić się także oszczędnościami na kwotę 2,9 mln zł, 150 – metrowym domem, położonym na działce o wielkości prawie 0,5 ha wraz z domkami letniskowymi; 72-metrowym mieszkaniem, które zostanie ukończone dopiero w grudniu tego roku, a zostało już opłacone na prawie połowę kwoty z ogólnej wartości 546 tys. zł.

Zobacz także: [OŚWIADCZENIE MAJĄTKOWE]. Zobacz jaki majątek ma minister Szyszko


Oprócz tego jest także właścicielem działki ze 100-metrową posiadłością, segmentu o powierzchni 180 mkw oraz 2 hektarowej działki rolnej.
Jego majątek pieniężny to kwota rzędu wspomnianych 2,9 mln zł oraz dywidend na 4,3 mln zł. „Super minister" posiada także akcje banku BZWBK, którego był szefem, nim wszedł w skład rządu premier Szydło. Dywidendy te mają wartość 144,3 tys. zł, które zadeklarował, że w całości przekaże na cele społeczne.

Sprawdź również: Wszystko o rynku farmaceutycznym w Polsce [WIDEO]


W osłupienie co niektórych może wprawić kwota na jaką szacuje Mateusz Morawiecki wartość swoich mebli – sama zabudowa kuchenna to 60 tys. zł, pozostałe meble mają wartość 50 tys. zł i 25 tys. zł.

 

Źródło: /kprm.gov.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: