SuperBiz wiadomości Oszuści niemal zniszczyli uczciwego sprzedawcę. Podszyli się pod jego sklep

Oszuści niemal zniszczyli uczciwego sprzedawcę. Podszyli się pod jego sklep

22.09.2016, godz. 12:29
Superkomputer
Superkomputer foto: SHUTTERSTOCK

Otwieranie maili z załącznikami od nieznanych adresatów, odpowiadanie na spam czy płacenie rozmaitych danin, których żądają nieuczciwe firmy, podszywając się pod państwowe instytucje – ostatnio to najczęstsze działania, które narażają przedsiębiorców na straty. Okazuje się jednak, że, aby stać ofiarą oszustów, prowadzący biznes nie musi robić absolutnie nic. Boleśnie przekonał się o tym właściciel nowotarskiego sklepu z elektroniką, pod który podszyli się naciągacze.

25 sierpnia nie był najlepszym dniem dla pana Tadeusza, który prowadzi sklep ze sprzętem RTV i AGD w Nowym Targu. To właśnie wtedy do lokalu przyszła klientka z zapytaniem, czy właściciele mają w ofercie sprzedaż internetową, bo na taką informacje natknęła się w sieci. Prowadzący sklep nie mógł ukryć zdziwienia, bo przez internet nie handlował nigdy. Szybko okazało się, że pod jego firmę ktoś się podszył. Sklep naciągaczy działał pod nazwą Media-Import.pl. Oszuści oferowali sprzęt po niskich cenach, na co nabrało się wiele osób. Aby uwiarygodnić swoją działalność, oszuści postanowili ukraść dane faktycznie istniejącej placówce. Padło na sklep pana Tadeusza. Naciągacze posługiwali się adresem i REGON-em sklepu z Nowego Targu. Rzecz jasna, zmienili wyłącznie numer konta, na który trafiały pieniądze od klientów, którzy zamówili u nich sprzęt.

ZOBACZ TEŻ: Uwaga na biletomaty we Wrocławiu! Oszuści nabierają pasażerów komunikacji

Oczywiście próżno było go oczekiwać i wszystkie środki przepadały. Pan Tadeusz zgłosił sprawę na policję już 25 sierpnia. Strona fałszywego sklepu została jednak zamknięta dopiero 12 września. Dzień później pan Tadeusz zaczął odbierać telefony od wściekłych ofiar oszustów. Mimo że on sam był poszkodowany, to na nim skupił się ich gniew. Oszukano osoby na terenie całego kraju. Na razie wiadomo o 43 przypadkach, ale na policję wciąż przychodzą kolejni oszukani. Funkcjonariusze apelują do wszystkich klientów Media-Import.pl o zgłaszanie oszustwa na komendach. Co ze sklepem pana Tadeusza? Na razie jest nieczynny. Właściciel tłumaczy, że musi po prostu odreagować całą sprawę. I tak bezduszni oszuści niemal zniszczyli biznes, który z powodzeniem funkcjonował od 27 lat!

Źródło: gazetakrakowska.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: