SuperBiz wiadomości Oszuści podszywają się pod PZU. Wyłudzają dane osobowe

Oszuści podszywają się pod PZU. Wyłudzają dane osobowe

20.02.2017, godz. 12:08
Placówka PZU
foto: EAST NEWS

Przestępcy znaleźli kolejny sposób na wyłudzanie danych osobowych Polaków. Tym razem najbardziej zagrożeni są klienci firmy PZU. Zobacz, jak działają oszuści.

„W ostatnich dniach otrzymujemy od klientów informacje, że kontaktują się z nimi osoby podające się za pracowników, agentów PZU lub pracowników kancelarii/instytucji nadzorującej towarzystwa ubezpieczeniowe" – czytamy w komunikacie PZU.

Jak działają oszuści?
Jak poinformował ubezpieczyciel, przestępcy zaczynają proces wyłudzania danych od kontaktu telefonicznego. Do klienta PZU dzwoni osoba, która przedstawia się jako przedstawiciel firmy lub pracownik kancelarii/ instytucji nadzorującej towarzystwa ubezpieczeniowe.

Sprawdź także: Jak dochodzi do wycieków danych osobowych?

Osoba ta proponuje spotkanie w domu lub miejscu pracy klienta, w celu pomocy w analizie warunków posiadanej polisy i podpisania nowej, na korzystniejszych zasadach. Dodatkowym, wymyślonym przez naciągaczy powodem do spotkania może być również konieczność dopłaty składki, ponieważ wzrósł koszt ubezpieczenia lub możliwość zwrotu bonifikaty zawyżonej składki.

Nie daj się nabrać
„Jeżeli skontaktuje się z Tobą osoba, która przedstawia się jako pracownik lub agent PZU, poproś rozmówcę o podanie imienia i nazwiska oraz nazwy jednostki PZU, w której pracuje" – radzi w komunikacie ubezpieczyciel.
Jak dodaje, jako miejsce spotkania warto zaproponować jednostkę PZU – pozwoli to ograniczyć ryzyko zaproszenia nieuprawnionej osoby do domu i pomoże pozbyć się wątpliwości, co do wiarygodności rozmówcy. W celu rozwiania wątpliwości można także zamówić kontakt z agentem na stronie firmy ubezpieczeniowej i samemu umówić się z doradcą w oddziale PZU.

Czytaj też: PZU szykuje świąteczną niespodziankę dla chorych dzieci [GALERIA]

„Jeżeli skontaktuje się z Tobą osoba, która przedstawia się jako pracownik kancelarii lub instytucji nadzorującej towarzystwa ubezpieczeniowe, postaraj się zweryfikować te informacje w firmie, na którą się powołuje, np. zadzwoń na numer stacjonarny tej firmy" – wskazuje PZU.

Źródło: PZU

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: